gergerg Creative Commons License 2013.11.11 0 0 11360

A körtés topicban valkai akinek van valamennyi farold alanya, téli esperes vesszőt keres. Belinkelt egy faiskolát, ahol ha jól emlékszem 48 régi körtefajta található. Csarli ehez annyit fűzött hozzá "ezekre akarod elpazarolni a faroldokat" És működött is. A farold tulajdonos már írta is, neeeeeem dehogy. Miért nem? Ciki a régi? Nem mondom hogy mind jó, de egysem? Csak mert régi és van jobb? Akkor anyámat is zavarjam el, csak mert a szomszédja fiatalabb, vagy jobban tartja magát? A régi fajtáink a mi örökségünk, azt nekünk óvni, őrizni kell, nem üldöznünk. Az hogy nincs nemesítésünk azt köszönjük magunknak. Kinek kellene nemesíteni? OV-nek kéne oltóbicskát venni? Egy frászt. Persze egyszerűbb demagóg módon másra fogni, bűnbakot keresni. Kinek kell az uj fajta? Nekünk. Mit teszünk érte? Semmit. Ellene teszünk valamit? Teszünk ám! Kicsit gondolj bele a paraszt csirke sztorijába. Miért nem volt az jó nekünk? Azért amiért a régi gyümölcsfajtáink sem. Na ezért ragaszkodok én olyan makacsul a régi fajtákhoz. Része a történelmünknek.Apáink, nagyapáink, dédapáink őrizgették nekünk őket, mi meg baltát adunk nekik mert a másik gazdaságosabb. És önigazolásnak azzal vigasztaljuk magunkat hogy nincs nemesítés. Tipikus 20.századi magyar mentalitás 2013-ban. Kishitűség, önsajnálat, bűnbakkeresés cselekvés helyett. Már jóidelye mindenhol ezzel találkozok, itt a fórumon is számtalanszor hallottam ilyet. A jó gyümölcsöt akarsz, vegyél külföldi fajtát! Jó alanyt hozz külföldről! Jó fizetést akarsz, dolgozz külföldön! Jó iskolát akarsz, tanulj külföldön! Tagadd le ki vagy, tagaddle honnan jöttél, ki volt az apád, anyád! Égess fel magad mögött mindent, szántsd be, szórd be sóval! Lehet hogy én leszek az utólsó, de nem! Részleteiben sem!

Előzmény: gaabre (11359)