geri50 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 21933

Kedves Lakótársak!

 

Bizonyára már más is kapott a mai napon levelet a FKF-től, hogy szelektív hulladékgyűjtőket helyeznek ki a házakhoz hamarosan. Tudja e valaki már, hogy

pl egy 5-6 lakásos társasház esetén ez lakásonként jelent majd a zölt kommunális kuka mellé még 2 extra kukát lakásonként? Tehát 15-18 kukát kéne elhelyeznünk

egy 5-6 lakásos társasház esetén a kukatárolóban ami jelenleg 5-6 kuka tárolására alkalmas? A FKF oldalán olvastam, hogy a lakásonként kihelyezett kukákért 4 hetente jönnek egyszer, a társasházakhoz hetente egyszer. A levél szerint 4 hetente jönnének üríteni, tehát számomra ez azt jelentené, hogy minden lakó kapna két kukát a már 1 meglévő mellé. Ennek a gondolata is tragédia ha így lesz, nem tudom hová tudnánk 15-18 kukát elhelyezni.

A www.fkf.hu oldalon olvasgatva találtam, hogy az átvétele és használata kötelező, illetve egész komoly szabályai vannak a kihelyezett kukák használatának, pl ami a belehelyezett hulladékok állapotát illeti (elmosogatni pl a műanyag flakonokat, dobozokat..stb...)

 

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban már akár ismerősnél, rokonnál

még ha itt a lakóparkban nincs is konkrétan kihelyezve ilyen tároló háznál?

 

Köszönettel

Gery