Kiss. G. Creative Commons License 2013.11.04 0 0 14832

Kedves Steef és többi hozzáértő fórum társ!

 

Lenne egy (talán kissé egyedi) kérdésem, amelyre sajnos ez idáig senkitől nem kaptam (külföldi E90 fórumokról sem) egyértelmű és pontos választ. Viszont nagyon hálás lennék, ha valaki tudna nekem ebben segíteni, mert nem szeretnék ismét feleslegesen költeni olyan megoldásra ami nem működőképes!

 

Tehát: Adott egy 2006 áprilisi E91 (320D) i-Drive Business navigációval (elől 1 DVD fiók + hátul 6 lemezes CD tár). Mivel sok éve a zene hallgatásra iPod-ot használok vagy esetleg USB pendrive-ot, ezért szerettem volna kissé átalakítani az autó gyári rendszerét úgy, hogy USB bemenetet támogasson oly módon, hogy iPodról vagy pendrive-ról tudjak zenét hallgatni és a kijelzőn megjelenítve a kormány gombokkal vagy idrive gombbal választani a zenék közül. Azt ajánlották, hogy ki kell cserélnem a MULF1-es modult MULF2-es HIGH változatra, melyen már van USB támogatás és akkor már megy is a zene lejátszása USB eszközről!!! Ezt a tanácsot megfogadva, elkezdtem keresgélni a hazai bontókban MULF2-es HIGH modult... Kb. 1 hónap múlva találtam is 30 ezer forintért egy kiválóan működő egységet. A srác aki hirdette korrekt volt és még 2 hét garit adott is rá. Beépítettük és minden OK, illetve leginkább csak a Bluetooth, de sajnos a kijelzőn USB bemenetet továbbra sem tudok választani, nem látja a rendszer!!!! :-( :-( :-(

 

Tehát sajnos 30 ezer forintot kiadtam, plusz a modul felprogramozását kifizettem, de felesleges volt, mert nem kaptam USB bemenetet! :-( Ezt sajnálattal tudomásul vettem, de nem tudtam mit csinálni bele törődtem...

 

Most viszont egy amerikai BMW3-as fórumon olvastam, hogy valószínűleg azért nem megy az USB, mert a 2007/3. hó előtti i-Drive Business központi egységek (melyek csak nyilakkal navigálnak) nem támogatják az USB kezelését. Hát sajnos az enyém pont egy ilyen korai Business egység :-(

 

Kedves fórumtársak abban szeretnék segítséget kérni, hogy ez valóban igaz????? Vagy mi más lehet a probléma amiért nem kezeli az új MULF2-es modul sem az USB-t? Ha tényleg ez a baj, akkor tudna-e nekem valaki abban segíteni, hogy kedvező árban lecserélje nekem a BUSINESS rendszer központi modulját egy megfelelő bontott egységre??? Amennyiben tényleg ez megoldaná az USB problémát és akkor legalább kaphatnék a nyilak helyett 2D térképes navigációt.

 

Bocsánat a hosszú bejegyzésért, de sajnos rövidebben nem igazán tudtam megfogalmazni a problémámat.

 

Előre is óriási köszönet minden kompetens válaszért!!!!

 

Üdv,

G.