asztalosistvan2 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 14828

Sziasztok. Egy kis segitseget szeretnek kerni. Van egy 2008-as E90-es 320-as BMW-m. Egyideje kezdett figurazni az Idrive, ilyen jelensegeket csinal : 

Tovabba, rogton futottam service-be, tegyuk teszterre. A kovetkezo error kodot adta ki elsokent a teszter : D904. Utana neztem az interneten a dolognak. A K-Can komunikacio meg van szakadva, azt akarja jelenteni (K-Can wiring fault error vagy K-Can Communication Error). Egyesek azt irtak, a PDC (parkszenzor modul) vizet kaphatott, masok meg hogy a Parrot CarKit csinalja az eszet. Lellenoriztettem, kikottettem, tovabbra is a problema egyre gyakoribb. 

A kovetkezo jelenseget csinalja az auto : ahogy beteszem a kulcsot, kellene induljon a kijelzo. Sajnos mehetek tobb km-t is, ujabban be se nagyon indul, valamint HA beindul, nincs hang. Megnyomom a DVD-n a bekapcsolo gombot, elalszik a kijelzo, valamint fuggoleges vonalkak jelennek meg es elhalvanyul/meghal a kijelzo.

Masik szervizbe is eljutottam, itt a kovetkezo hibakat talalta a szakember : 

Mit szoltok, mi a teendo? Sajnos, barhova viszem az autot, senki segiteni nem tud, senkinek halvany goze sincs mi lehet a baj. Egyes velemenyek szerint vigyem BMW kirendeltseghez es firmware-eztessem ujbol az egeszet (rizikos es nem biztos a siker - egyesek szerint csak a MASK egyseget - DVD egyseg - meg jobban tonkreteszem vele), masok szerint meg csereljem ki a MASK egyseget (DVD egyseg) es hatha javul valamit a helyzet.

Segitsegeteket kerem, akar itt a forumon, akar az email-ben (email cimem publikus) : Valaki talalkozott ilyen problemaval, esetleg hallott rola? En a youtube-ra feltett video tulajdonosanak is irtam uzenetet, de nem valaszolt. NAGYON halas lennek ha valaki segiteni tudna, barmilyen infoval :(

Elore is koszonom!