Zsofika69 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 106

Jó, hát akkor tényleg fejezzük be itt és most, mivel nyilvánvalóan semmi értelme a vitánknak. Először is ti egy embert védtek akit bizonyára jobban ismertek, mint én, - én viszont nem az embert támadom, hanem megkérdőjelezem a szakmai tudását, hozzáértését, illetve támadom azt a politikai hatalomrendszert, amely (jellemzően a mostani hazai politikai és közéletbeli hozzáállásokra) belenyúl egy jórészt normálisan működő, a legtöbbek megelégedése által elfogadott, működő folyamatba, s mindezt teszi két dolog miatt: egyrészt jól jön, hogy egy erdélyi magyart ültetünk a székbe, hiszen most ez a divat, ezt diktálják a politikai elvek (jé, most is idejöttek okt 23-ra "ünnepelni" a mindenféle határmenti magyarok-és senki meg nem kérdezi, hogy mi közük van nekik "56"-hoz, amikor igazából már nekünk sincs. anyám, aki az '50-es évek elején született már szintén alig érzi magáének az egészet, nemhogy a mostani huszonéves román-magyarok. Természetesen az '56-os események  meghatározták a mi jövőnket is, de ettől még nem kell úgy tennünk, mintha átéreznénk, mert ez nem igaz). Na de vissza a konyhára: a másik ok, amiért az önkormányzat saját kézbe vette a konyhát, az az, hogy így majd szépen el lehet irogatni az irdatlan üzemeltetési és egyéb költségeket, úgymond "papíron rá lehet tolni" a konyhára mindent. A legrosszabb pedig az ezzel párosuló képmutatás, miszerint olcsóbb és egészségesebb lesz az étel (Kőszegi úr nyilatkozta több fúrumon). Ez a parasztvakítás egyszerű hazugság: az árakat egyrészt felemelték (tudom, mert az én gyerekeim is járnak oviba), és egészségesebb sem lett. szinte minden uzsonna eéőre gyártott, ízfokozókkal és stabilizátorokkal meg miegymással telepakolt yoghurt meg keksz vagy pár szem zöldség. Azzal, hogy joghurtot, meg pudingot adunk még nem lenne baj , csak mondjuk nem egy héten négyszer. (Igen, szülőként látom az étlapokat minden héten az oviban). Mellesleg ki szerettem volna venni napköziből a gyerekeket, de ezt sajnos aDabason nem tehetem meg (WTF?), csak a gyóni részen tehetném, mert ott emberségesebbek a vezetők és nem olyan "pártkatonák" mint ebben a körzetben egyesek. Mindegy. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem a megfelelő személyt választották meg a konyha vezetésére. Teljesen mindegy, hogy milyen ember, szakmailag nem megfelelő. Még mindíg nem tud számolni, pedig már másfél hónap eltelt a szezonból. Egyik héten nem marad egy darab meggyes pite sem, következő héten meg két szatyorral viszik haza a konyhások a pogácsát. Aztán meg ízlések és pofonok, de én még életemben nem ettem a paprikáskrumnplit céklával, meg, hogy mit fognak szólni a kedves barótiak a vegakoszthoz (rántott brokkoli, rántott karfiol, petrezselymes burgonya, oszt jó napot) na de nem is ez a lényeg.  Növekszik a létszám? hol? Ha jól tudom nagyjából 10 ember jár oda magánszemélyként kajálni, az ovisok meg iskolása étkeztetése meg nem mérvadó, hiszen az kötelező (ahogy az előbb is írtam). hogy a dadusok meg az osztók miért nem lázadoznak? Már rég le vannak "kenyerezve" és szó szerint, mert mindenhova dupla annyi kenyeret küld, aztán a végén meg általában nem marad (mert megint nem bírta kiszámolni normálisan). Sajnos az elosztórendszer még mindíg úgy működik, hogy megjön az ebéd, beül a tíz ovónő vagy tanár (ebből nagyjából 4 adag van befizetve), és jól megebédelnek, aztán utána jöhetnek a gyerekek -így aztán nem csoda, ha néha nem marad, máris lehet telefonálni a konyhára, hogy kevés. És még sorolhatnám, de nem sorolom, mert titeket úgy sem a konkrét érvek érdekelnek (Hiába hiányoltátok az előző kommentekben - hát tessék itt vannak, mint ahogy az elejétől foga is ezekre alapoztam), titeket csak az érdekel, hogy ki milyen színű. Engem vontok felelősségre a szavaimért, aztán haragotokban elkövetitek azt a hibát, hogy megpróbáltok tükörképet mutatni nekem az előző rendszer hiányosságairól (az, hogy "Sanyibácsi" kenyeret lopott valaha is, vagy egyebet , na ez az igazi rosszindulat. aki egy kicsit is ismeri, tudja, hogy ő lett volna az utolsó , aki bármilyen szinten ártott volna bárkinek, és azzal, hogy őt belekevertétek, érezhető a kényszeredettségetek, hogy felbosszantsatok, és ha velem nem értetek egyet, akkor hogy tudtok ezek után tükörbe nézni ilyen nyilvánvaló rágalom és hazugság után?) Az én rágalmaim szakmai tényeken alapulnak, a tieiteket viszont a csalódottság és a nyüszítő bosszúvágy fűti, ezért megalapozatlanok.  Ti emberekben gondolkodtok, én meg rendszerben. Úgyhopgy hagyjuk is ezt abba. Azt gondoljátok ismertek, s bár egy kissé arrébb állok, mint hiszitek, tulajdonképpen engem nem is érdekel. Bárkinek elmondom a véleményem erről az ügyről, nincs szükségem erre a fórumra, meg, hogy két-három emberrel vitatkozzak ezen, amikor odakint az utcáb, meg a boltban sokkal többet tehetek. És hallom a véleményeket, és tudom, hogy nagyon sokan úgy gondolják, ahogy én, csakhát amint már említettem: senki nem pofázik, mert a végén még kirakják a szűrét, meg hát mit mond a szomszéd. Én vagyok rossz ember? Én mindíg vállalom a véleményemet, bármilyen színű is a hatalom. És soha nem voltam képmutató, mint annyian mások ebben a városban. Úgyhogy ennyi. Jó éjszakát mindenkinek. Többet nem jövök. És tényleg. el sem fogom olvasni, ha erre kommenteltek, sőt, törlöm is magam, mert felesleges ez az egész.Birkák.