ghepard Creative Commons License 2013.10.16 0 0 122

Van ott rengeteg szöveg, többen is irogattak oda. A szemeknél is fontos a vérnyomás is meg a szemnyomás is, meg sok mindentől függ, hogy jobban lássunk, mint eddig. A sötétebben, vagy csak olyan szürkületben  sokkal rosszabb olvasni, elsősorban azért, mert a pupilla kitágul, hogy több fény juthasson a szemekbe. Ezáltal meg sokkal több szaruhártya egyenetlenség fogja szétszórni a fényt. A szaruhártya az idő folyamán deformálódik (persze nemcsak az), sok rajta az apró mélyedés, hajszálrepedés is és a felső része (a homlok felőli) egy kicsit laposabb mint az alsó. Ezt nagyon kemény dió újból jobb állapotba hozni. A szaruhártya végzi el a fénytörés kb 2/3-át és csak az 1/3 jut a szemlécsére. Tehát, ha valahogy tud az ember hatni (az orvosok szerint, hogy nem lehet) a szaruhártya alakjára és felszínére, akkor egész hatalmas élményekben lehet része. Simán lehet olvasni még ilyen 61 éves fejjel is szemcsi nélkül, még olyan elképzelhetetlenül közelről is, mint mondjuk az 5cm (mikor kezdtem foglalkozni a szemekkel és a látással 2009 elején, akkor 120-130cm-nél közelebbről szinte semmit se tudtam elolvasni). Ilyen távolságnál már úgy viselkedik a szem, mint egy nagyító, az ember látja a papír struktúráját. Rengeteget vagyok sötétben is, nem gyújtok reggel villanyt sehol és próbálom kihasználni a gravitáció hatásást is....... Kitaláltam és sokat gyakoroltam is a színes, mindenirányú olvasást (minden betűnek meg van a maga színe), majd később animációkat is kikisérleteztem, amikkel nagyon gyorsan lehet olvasni mindenféle gyakorlás nélkül..........

Előzmény: Giorgioo (121)