ghepard Creative Commons License 2013.10.15 0 0 120

Gondolom a szavaidból, hogy még nem is hordasz szemcsit (én 9 évig hordtam). Mivel 55 éves vagy, akkor már javában zajlik a szemlencse vastagodása a széleken. A mérések szerint akár 30-35%-al is megvastagodhat. Olyan 45 év körül kezdődik a folyamat mindenkinél. Persze attól is függ a látás, hogy mit csinál az ember. Ez a széleken vastagodás azt jelenti, hogy a közellátás egyre rosszabb lesz, mivel azáltal laposabb lesz a szemlencse és nehezebben görbíthető. Tehát csak egy esély van, és pedig az, hogy minél jobban gyakorolni a közellátást és ezáltal erősödik az az izom, mely mint egy gyűrű körbefogja a szemlencsét. Persze pihentetni is kell távolbalátással (ekkor elernyed az izom - ez sötétben az alváskor meg is van, de nappal is jó ha távolba is nézegetünk folyamatosan), hogy meg legyen a rugalmassága. Egy idő után a szemlencse újból összenyomhatóbb lesz és az izom megerősödik, ami feljavítja a közellátást. Én csinálok és kitaláltam a szemekre egypápár eredeti dolgot, az erről szóló topikomban (itt az indexen a linkje a 85. hsz-ban van).....

Hát én eszem ezeket, s nincs tőlük semmi probléma. Persze nem mindengyik sajtot eszem, de sok félét. Ezekben már nincsenek azok az anyagok, melyeket nem tud a szervezetem rendesen emészteni (és úgy az emberek kb 79%-a), még jogurtot is eszek..... Tejfölt nem iszom, csak az ételben szok lenni itt ott. Túróval és sajtokkal próbálkozhatsz szerintem, de figyelj, hogy eleinte ne adagold túl. Nekem mostanában egész jó az emésztésem és itt ott az ebéden megiszok 2dcl tejet is, mikor van például a brindzás haluska mellé. Talán már nem borulna szét az emésztésem a tejtől sem, de nem akarom elkezdeni a tejivást, ha 34 évig jó nélküle........

Előzmény: Giorgioo (117)