ysu Creative Commons License 2013.09.25 0 0 352

Ezt írja Magdi a Szerelem című számról:

 

Amikor megkaptam a dalt, éreztem, hogy ez egy nagyon-nagyon szerethető kis dallam, viszont akkor még hiányzott az a bizonyos valami, ami "megfogja" az embereket, éspedig egy jó szöveg. Ennyi év után már ráérezek arra, hogy mindig kell egy ún. bemondás ahhoz, hogy igazán jó legyen egy dal. Ezért elég sokáig hallgatgattam, mert szerettem volna, hogy úgymond a semmiből találjon meg az ihlet. Végül valóban elég szürreális körülmények között jött a gondolat: szerelmes vagyok beléd! Jóleső érzés ezt így kimondani!Szerettem volna, hogy ez egy olyan dal legyen, amit egész nyáron ordítoznak egymásnak az emberek, mert az első perctől tudtam, hogy a nyárról fog szólni. Így ugrott be "a szerelmes vagyok beléd" sor, amit nem nagyon szoktak kimondani dalokban, pedig ez a pasiknak a diszkóban tök jó "csajozós" duma is lehetne...Ez volt hát a kiindulópont; elkezdtem agyalni azon, hogy hogyan tudnám ezt belevinni a dalba, és végül mázlim volt, mert sikerült! Végtelenül boldog vagyok, hogy ez az alapötlet indított el a munkában, mely végén egy pozitív dal született. Jó érzéssel töltött el, hogy az emberek valóban ezt üvöltötték, énekelték egész nyáron, ettől zengett a Balaton, és bármerre mentünk koncertezni azt láttuk, hogy sikított a közönség, amint megszólalt a dal.  Gyakran töprengek azon, hogy mi a fontos egy énekes, előadó életében... Számomra az, hogy láthatom a közönségem örömét, boldogságát, amikor a dalaimat éneklik.

 

A Szerelem Magdi legújabb, Tizenegy c. albumán hallható. A videoklipen szintén nagyon sokat gondolkodtunk; mindenképpen természetes fényt szerettem volna használni, éppen ezért csaknem három hónapig tolódott az elkészítése, ugyanis tavasszal szerettem volna leforgatni a klipet, de az esős időjárás miatt, folyamatosan tolnunk kellett az időpontot, és ezáltal ezeregy embert kellett állandóan átszervezni... Már majdnem teljesen lemondtam róla, mire aztán végre kisütött a nap, és gyorsan leforgattuk, bár bevallom őszintén, ekkor már azért aggódtam, hogy egyáltalán maradt-e még eléd idő arra, hogy "felfusson" a videoklip.Azzal, hogy kint vagyok a mezőn és viszem magammal a természetet egy teljesen szürke betonrengetegbe azt az üzenetet szerettük volna továbbítani Indiánnal, a klip rendezőjével - egy fotó inspirált bennünket -, hogy amikor az ember szerelmes, a legrosszabb dolgokat is könnyedebben veszi, sokkal szebbnek lát mindent, szinte kinyílik körülötte a világ. Úgy gondolom, hogy sikerült ezt közvetíteni, képekben visszaadni ezeket az érzéseket.A dal szerzője Madarász Gábor, a szövegét én írtam, és tulajdonképpen a Lofti Begi-féle remix volt az, ami meghozta számára az áttörést, azt hiszen nyugodtan mondhatom, a Szerelem volt a nyár egyik legnagyobb slágere.Nagy sikernek könyvelhetem el ezt a dalt; Begivel a munkánk folytatódik, remélem, hogy egyre sűrűbben tudok majd jelentkezni ilyen dalokkal, bár az is igaz, hogy a Szerelemmel magasra tettük a mércét, nehéz lesz ilyen szintű slágereket alkotni, de remélem, hogy sikerülni fog. Ezen dolgozunk.Köszönöm Nektek, hogy szeretitek a dalt, a legjobbakat kívánom az olvasóknak, és azt üzenem Nekik, hogy legyenek mindig szerelmesek!  

(Forrás: http://www.vhegy.com/2013/09/a7dala-ruzsa-magdolna-szerelem.html)