Mike--23 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1535

Halihó!

 

Amire nem kaptál választ arra megpróbálok érthetően válaszolni:

 

"Ha egy adott játékosnak csak egy városa, de épít belöle egy citadellát, akkor a többi fejlesztését is tudja e közben csinálni?..."

Szerintem IGEN .

 

"...Illetve a határos másmezők mint Érc, Búza, Fa termelnek e kereskedelmi árukat továbbra is?

és megint IGEN

 

"...kb ugyanez a kérdés a pékésgre is." és itt is IGEN.

 

(Bár mi ezt a két elemet kicsit háziasított szabállyal játszuk, de azt most nem írnám le, hogy ne zavarjalak össze.)

 

"Nagy varázssárkány esetén ellopható e az első szint a kalendáriumból(az utolsó tudom nem)?"

IGEN

"Amelyikből lopom abba kell nekem is fejlesztenem(az stimt,hogy pl pékség nélkül hitesbe nem lophatom)?"

(remélem hogy jól értem a kérdést)IGEN. Tehát pl. ha a tudományt lopod el, akkor a tudományt lapozhatod. Azaz ellopni csak azt lehet ahol a másik játékos pont egyel van elötted a fejlesztésben.

 

csillagok kegye: bármelyik számkorong felcserélhető  --- Nagyon gonosz kártya :-)

 

varázserő: akkor játszuk ki, amikor a barbárok hajója kiköt, ha nem én dobtam a kockával akkor is kijátszhatom. Azaz addig kézben tartott lap, kijátszás után pedig visszakerül a többi lap közé.

 

kis varázssárkány: Az almanachból: "Ezt a lapot birtokosa akkor is kijátszhatja ha nem ő van soron, azaz a hetes dobás
pillanatában." Tehát ez is kézben tarott lap, addig amig fel nem használom. Viszont bármikor felhasználhatom. Ezekben pont az a jó, hogy senki nem tudja hogy nálam van.

 

boszorkány átok: az almanachból: "Egy játékos összes aktív lovagja passzív lesz. Ha öten vagy hatan játszanak, akkor
az elátkozott lovagok játékosa csak három kockadobás után aktiválhatja a lovagjait, akár a különleges építésfázisában is."

Tehát nem számítanak bele, mivel nem aktívak. A játékos 3 kockadobás után aktíválhatja a lovagjait, természetesen 1-1 búzáért.

 

áldozat bemutatás: ha csak egy faluja van az ellenfélnek, az nem vehető le. De ezt a kárttyát mi nem játszuk, mert szerintem túl erős. (A többi kártyához viszonyítva.)

 

söröskupás eredeti szabály: hát ezt nem tudom :-(

 

"A 3:1es kikőtő csak nyersanyagcserére alkalmas, vagy pl kereskedelmi árú is cserélhető e vele?

Illetve a nyersanyag kikőtőben lehet e kereskedelmi árúra becserélni nyersanyagot, igaz ez akár a kereskedőre is?"

3:1-es kikötőben 3 egyforma valamit adsz, és 1 valamit kapsz. A lovagos kieggel játszva a 3 egyforma kártya bármi lehet csak egyforma legyen. Azaz nyersanyag vagy kereskedelmi áru is. Amit kapsz az is lehet 1 nyersanyag vagy 1 kereskedelmi áru.

 

A kereskedő szabály nincs pontosan leírva. Az ugye egyértelmű hogy az a két lap amit be kell adni a mezőhöz tartozó nyersanyag lehet csak. Amit kapunk az az én értelmezésemben lehet 1 nyersanyag vagy egy kereskedelmi árú.

 

Remélem tudtam segíteni, ha valamit nem érthetően írtam, vagy nem értesz egyet vele akkor írj és megbeszéljük. Bár azt hiszem én is hogy házi szabálynak bármi jó, csak következetesnek kell lenni.

 

Az utóiratod alapján Te is fanatikus vagy - jó értelemben.

 

És a végén egy szivességet kérek. Ha meg tudod tenni akkor szkenneld be a Kereskedők és Barbárok szabálykönyvét és küld el nekem. Van egy 31 oldalas doc és pdf változatom is, de valahogy nem tűnik igazán jónak egyik sem.

 

Jó játékot!

 

Mike