rekasis Creative Commons License 2013.09.09 0 0 93656

Peugeot 307 1.6 SW HDI 2066-os , 7 személyes kocsikám van. A rajta lévő CHF miatt nem tudom szervízbe vinni, így magam szerelem szabadidőmben. Két apróságot megosztok veletek, ha tudja valaki hasznosítani.

- Fényszórómagasság állítás biztosíték egysége a hamutaró világítás izzója. 

- Nem működig az elektromos kormányszervó. Ekkor nálam a problámát az oldotta meg, hogy kimértem a szervó egység-  a jobb első kerékdob mögött van elrejtve, de könnyen hozzáférhető alulról, szerelőaknán, vagy a kocsit felemelve. Az elektromos csatlakozókat le kell venni elég egyszerű, de lecsúszás gátló kis műanyag fülek biztosítják, az le ne törjön! A tápkábelek zsírral töltöttek, így alaposan feltételezhető, hogy eloxidálódott a vezérlő egység kábelcsatlakozói. Nálam mégsem ez volt a hiba, henem megmértem a vezetékekben lévő feszültséget. Kettőben kell áramnak lenni gyujtás ráadásakor. Az egyikben nálam csak 10.5 V volt 12 V helyett, így hiába volt a FM8 relékisztásnál a biztosíték ép, az érintkező lábainál enyhe beégést tapasztaltam. Kicseréltem a biztosítékot, már említett FM8-ast és minden oké lett! Nagyon érzékeny az elektromos vezérlése a szervókormánynak. DE nem feltétlen az romlik el. A FM8 relékosztás biztosíték a motortérben lévő biztosíték tábla alső alsó részére van felszerelve. Ki kell bontani az egészet, hogy hozzáférj, de mégéri. 

Sok sikert mindenkinek!