giannahun Creative Commons License 2013.08.28 0 2 93

1988-ban én is Zsolnai módszerrel tanultam. Nagyjából abból a nyelvtanból "éltem" a gimnázium 4. osztályáig, amit alsóban, játékosan megtanítottak nekünk. Egyedülálló (!!!) munkás anyuka gyermeke voltam, mégis a legjobb csoportban voltam végig. Ezt csak azért írom, mert valaki lentebb kijelentette, hogy ez lehetetlen volt. Nem volt az. Szerettem iskolába járni akkor is, ha 8-tól 4-ig bent kellett lenni. Amit a mai napig érzékelek az az, hogy kb 2x gyorsabban olvasok másoknál, és ha elolvastam, akkor értem/tudom is a tananyagot. Ez nem volt hátrány később a jogi egyetemen sem. :) És megszoktam a szereplést is, merek emberek előtt beszélni.. Mindig úgy gondoltam, hogy ezek a dolgok saját egyéni képességeim, de most így olvasgatva az egész Zsolnai lényegét, lehet, hogy csak észrevétlenül elsajátítottam őket e módszer által.... Említettétek a szépírást is: nos, én tényleg csúnyán írok, mindig csúnyán írtam. Szegény tanító néni nem tudott mit kezdeni velem. Mások gyönyörűen írtak az osztályban, szóval nem biztos, hogy a módszer hibája.... :D :D :D Én gondolkodás nélkül iratnám ilyen osztályba a gyerekemet. Persze nagyon meg kell nézni, hogy kik tanítják, mert rossz pedagógusokkal valóban káros is lehet...