FaberK Creative Commons License 2013.08.27 -1 0 28

A mélyről indulás alatt én a szakmára gondoltam kizárólag, ott is elsősorban Zsiga Gyula edzőségére.

Érdekes, hogy Vanyus Attiláról egyre többen nyilatkoztok elismerően, korábban azért igencsak negatív volt az ő megítélése körötökben. Illetve az utánpótlás fontosságában sem igen osztottátok a mivéleményünket. Nem személy szerint te vagy bárki, úgy általában változott meg a közhangulat. És ez jó.

 

A tündérmese meg nem is az igazából, hanem - ahogy te is írtad - "világos, reális koncepció" mentén végzett "következetes, céltudatos" munka. Ebből kell többtucat országszerte, aztán lesz stabil elsőosztály, rangot és hátteret adó másodosztály, stb.

És egyszercsak véletlenül talán a futballisták is ellesik a "titkot".

 

Ami a nyakunkbaérést illeti:

Ha mi töretlenül fejlődünk, akkor évekre van az még. Persze csökkenhet annyira a különbség, hogy bizonyos külső tényezők okán (népligeti meccs, ti jó passzban vagytok, mi nem, stb.) áthidalható az egy meccs erejéig, ahogy történt is ez márciusban, de az egy darabig nem fog megismétlődni.

Így aztán sztem idén még nem lesznek háromesélyes meccseink. Messzebb meg senki nem lát.

Előzmény: Llaca (27)