nosztalgika02 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 69

Igen, teljesen NORMÁLIS és érthetö, ha az iskolában biztonságban akarod tudni a gyermekedet.

Az enyémek is magánsuliba járnak (külföld), és sok ember izélgetett már azzal, hogy minek akarom "megvédeni" öket, majd mulyák lesznek. Én meg erre mindig azt mondom, hogy a gyermekemet az iskolába MÜVELÖDNI és TÁRSAS VISELKEDÉST tanulni küldöm, de nem túlélö-, harci-, vagy kaszkadörtanfolyamra. Vagyis az én fogalmaim szerint az iskolai képzésnek nem természetes része a "hogyan védekezzünk a hazaúton ránk támadó, zsebpénzünket követelö banda ellen" c. tantárgy, vagy az hogy "hogyan dolgozzuk fel lelkileg, hogy gúnyvideót raktak fel rólunk a közösségi oldalra". Védem a porontyom, mert GYERMEK, nincs felkészülve testben és lélekben az efféle bántásokra, és arról is meg vagyok gyözödve, hogy nem attól fog majd tudni felnött korában adekvátan reagálni, hogy gyermekként sokat "gyakorolta", hanem attól hogy egyszerüen felnött hozzá (illetve remélhetöleg a hülyegyerekek többsége is kinötte a hülyeségeit, mire fiatal felnöttként újra együvé kerülnek a munkahelyen, vagy a diszkóban, kivel hol).

Még egy szempont: az iskola legelsösorban a MÜVELÖDÉS, TUDÁSSZERZÉS helye, ami nyilván nem müködik olyan jól, ha a gyermek sokat stresszel, mert bántják.

Előzmény: Gabi.h (68)