Molics Norbert Creative Commons License 2013.08.09 0 0 topiknyitó

Végső elkeseredésemben nyitok itt egy külön topicot, mert egyedül képtelen voltam rájönni mind a probléma forrására, mind a megoldására... Erről lenne szó:
Adott az új laptopom, ami egy Lenovo G580, i3-2348M, GeForce 635M és 4 GB RAM alapszett, nomeg 1 TB 5400 rpm HDD, az oprendszer egy 64bites Win7. (NVidia driver: 326.41, de már az előző 2 verzióval is próbáltam)
Bizonyos játékok amiket eddig próbáltam (pl: BF3, CS:GO, Driver:SF) futnak stabilan mondjuk 40-50 fps-en, aztán először 2-3 percenként 1-2 másodpercre lezuhan 12-14 fps-re, aztán egyre gyakrabban és egyre több időre. És mindezt grafikai beállításoktól teljesen függetlenül, ha 640×480 ban minimumon futtatok egy játékot és megy 160 fps-sel, akkor is ugyanígy beszaggat 15 fps alá...
De bizonyos játékok például nem csinálták ezt, pl MassEffect3, The Incredible Adventures of Van Helsing, Awesomneauts, SimCity meg a Deadpool is mentes volt ettől a problémától, ami még érthetetlenebbé teszi a jelenséget számomra.
Próbáltam azt a megoldást hogy a program affinitásánál kiveszek egy processzormagot, de az sem segített, se az ha letiltok minden futó programot, vírusirtót.
A HDD-m HDsentinel szerint 100%-os kondícióban van, alapjáraton 40 és 46 °C között van, játéknál ez felmegy egy tizest, eddig a maximális hőmérséklet az élettartam alatt 58 °C. Nem tudom számít-e, de egyetlen partícióm van, tehát a C-n van minden.
Feladatkezelő szerint a RAM-omból maximum 3,2-3,6 GB szokott betelni.
Ha valakinek vannak tippjei, ötletei hogy miért van ez illetve hogy lehetne orvosolni, azt nagyon megköszönném ha megosztaná velem. Illetve ha kevés információt adtam meg, szóljatok és megírok mindent! :)