D-zoli Creative Commons License 2013.08.09 0 0 11580

Mindenkinek köszönöm az autóval kapcsolatos hozzászólásokat, és még egyszer elnézést kérek, hogy a topik fő sodorvonalától eltérő irányba tereltem a témát!. Még egy kicsit Off leszek, de talán hasznos lehet későbbiekben az infó.

Úgy néz ki sikerült áthidalni a problámát. Igazából a kiegyenlítő tartály és a hűtő ventillátor reléje volt hibás, és ez már elég volt a víz forraláshoz. Azt, hogy ez a kettő meghibásodás mennyire következett egymásból azt nem tudom, de a lényeg az, hogy a jelenlegi hőséggel együtt már nem tudta tolerálni a hibás alkatrészeket a hűtő rendszer. A kiegyenlítő tarály alján volt egy repedés ami csak üzemeleg hűtővíznél "nyitott" ki annyira, hogy látható jele volt a víz elfolyásának. Hidegen kiszerelve nem volt látható. Ennek cseréje után már csak arra kellett választ lelni miért nem működik a hűtőventillátor. Szerencsére a működtetésért felelős relé cseréje egy megfefelő szakember közbenjárásával megoldotta a gondot, sőt ettől helyrejött a tolatólámpa és az ablaktörlőm is...

 

Összességében 5500 forintos kiadással megúsztam.

 

Mégegyszer elnézést az Off-ért!