islamorada Creative Commons License 2013.08.09 0 0 41

Igaz hogy en mar 40 eve elek tavol magyarorszagtol es lehet hogy azert tunik nekem furcsanak amit irsz mert nagyon beleszoktam az itteni /USA/ szokasokba de szerintem nem igaz hogy minden no vagy ferfi utalja a parja gyerekeit. Es termeszetes ellensegnek tekinti oket! Persze, nagyban fugg a gyerek hozzaallasatol is de ha idejeben ertesere adjak hogy a szulo maganeletehez semmi de semmi koze nincs akkor a gyerek nem sziv be semmi gyuloletet, eleg hogy termeszetes ellenerzest erez az idegen irant, de ha az normalisan viselkedik vele, / nagy hiba ha valaki elhalmozza mindennek a kolkot, kenyezteti, pitizik neki, megalazkodik mert akkor szinte kinalja neki a lenezest iranta/, akkor  kialakul benne egy bekesebb egymasmellett eles, nemritkan szeretet amellett hogy a sajat anyjat-apjat is szereti.

Meglepodnel ha latnad hogy itt mennyi ferfi es no hajlando a nyakabaszedni az uj parja gyerekeit is, neha 4-5-6 gyereket is, semmi furcsat nem talal benne,rendesen es igazsagosan felnevelni a magae mellett es kolti ra a penzet meg az iskolaztatasra is ami pedig iszonyuan megterhelo, valahogy termeszetes. Es az is hogy pl. az uj ferj viszi el lathatasra a gyereket, adja le a kivant helyen ugy hogy meg el is beszelgetnek a regi ferjjel errol arrol, semmikeppen a tonkrement kapcsolatrol meg a gyuloletrol, a gyerek erdekeit is kozosen egyeztetik. Ezt a hozzaallast be kell vallanom meg a mai napig csodalom hogy igy tudjak felfogni. A nokben jobban benne van a tuske de azok sem visszautasitoak a hozzajuk kerult gyerek irant, van aki meg orul is neki hogy anyaskodhat felette. Szoval en alapbol nem hiszek abban hogy a nok ellenseguknek tekintik a parjuk gyerekeit, de mondom, ahhoz az a nevelesi modszer is kell hogy a gyerek nem lehet biraja a szulei eletenek mert az egy mas elet! Semmi kozuk hozza amig az apjuk-anyjuk ellatja oket rendesen, egy felnott maganeletehez. Mi jo csaladi eletet eltunk de amikor valamin osszekaptunk  sosem turtuk hogy a gyerekunk beleszoljon vagy akarcsak velemenyt nyilvanitson/ tegye magaban/, azonnal mindketten leallitottuk. 

Az meg hogy azt irtad hogy te kirugnad azt a ferfit aki azt mondja hogy a gyerekei az elsok, hat en meg akkor lennek megdobbenve ha az a ferfi csak ugy lemondana roluk a kedvemert mert akkor mifele szivtelen alak ez. Igen, tudom, te se kezdenel ilyennel.

Szoval kis szemleletvaltas kellene  otthon is ha ez elterjedoben van.  Nem ellenseg a gyerek egy uj kapcsolatban de ne pitizzen neki a felnott! Baratian, egyszeruen lepjen az eletebe, ez van oregem, tudom hogy nem konnyu, senkinek sem az, nekem se, de majd osszeszokunk, csak most ilyen rossz.......

A topinyito egyebkent egyaltalan nem beszelt arrol hogy lerazza a gyerekeit vagy a feleseget, sot! Egyszeruen csak almodozva gondol egy kialakulhatott volna kapcsolatra es ugy gondolta hogy megbeszeli itt a ferfiakkal akiknek hasonlo elmenyuk volt, kicsit egyutt almodoznak, sajnos a ferfiaknak nem volt kedvuk hozza ahogy nezem vagy orzik mint a kutya a koncot az effele emlekeket, vagy akinek mondanivaloja lenne az tart attol hogy baratnoje, felesege felismeri a hozzaszolasrol es inkabb lapit, hehehe....

Előzmény: sand. (37)