pimpa19740303 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 36

Jó estét a fórumozó társaknak.

 

Tudom nem ide kéne írnom de mindenhol megpróbálom hátha tud valaki választ adni.

 

Szeretnék bepofátlankodni kérdéseimmel a fórumba ha nem veszitek rosznéven.

 

Első kérdésem:Husqvarna 24 c szegélynyíró ismerős valakinek?

Adatai a beállítást illetően meg tudná valaki mondani?(persze a karburátorra gondolok)

 

Igazából az lenne a fő kérdésem:rettentő nehezen indul be a gép aztán ha be indult már megy szépen.

 

Ja csak hidegen indul nehezen.!!!

 

A lényeg a következő:

Szoktam itthon ismerősöknek karbatartani kisgépeket p.l.:benzines fűnyíró,szegélynyíró fűrész,fűkasza. permetező,de csak az alapokat mert nem kisgép szerelő vagyok hanem autó szerelő volnék.(de azért rokonszakma)ezt azért írom hogy nem vagyok teljesen amatőr de van hogy már rajtam is kifog a cucc.

A szóban forgó gép egy ismerős úré.

Aki már 2 hete ide hozta a gépet hogy nem igen akar indulni meg ha indul sem megy valami jól.

Elötte szépen ment,tavaj is hozzám hozta ha gond volt.gyertyacsere stb...(akkor még ment indult pöpecül)

 

Jött az ominózus próba indítás és tényleg már a kezem ki rángattam gyertya ki be stb.... de alig bírtam begyújtani a mocit.

 

Na amikor beindult akkor jött az érdekesség hogy nem pörög valami jól.

Aztán a nem pörgésre rájöttem: 2,6 mm es damil volt benn ami vissza fogta a gépet.

Ebbe a típusba max 2mm est lehet rakni.

 

Nos karbi szétszed,minden fúvoka átt pucol(kompresszor), membrán,tömítések stb csere.

 

Tűszelep csere emelőhimba csere és be állítás.

Természetesen a beállító csavarokat is kiszedtem kipuccantás céllal és utánna a szokott

2-2 ütközéstől kifele és onnan álítás optimális értékre megvolt.új gyertya be.

új benzin be.

légszűrő teljes tiszta.

 

és a gép nem igen indul most sem hidegen????????(csak sokadik próbálkozásra de onnan már megy szépen és melegen is indul)

 

Ez miért lehet??????

 

A karbi Walbro wt 639  es.

 

külön szivató pumpás.

 

érzetre kompresszió van(sajnos kompresszió mérőm nincs)csak a jó öreg érzet.

 

Esetleg ha valaki érdemben tudna hozzá szólni megköszönném.

 

Üdv:István