Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 84

Sziasztok! A Set-Top-Box-nál már megtárgyaltuk és kiveséztük ezt a digitális  meg az analóg adás problémát, különösképpen a VHS videókkal kapcsolatos felvételi megoldások -ra kihegyezve.  A lényeg amit sokan nem tudnak és a médiákban sem propagálják, hogy maga az analóg adás nem szűnik meg, csak a föld felszini sugárzása. Ezt úgy tudtam meg, hogy elmenten egy UPC-s irodába mivel előzőleg TV szerelő szakemberrel konzultáltam a digitális átálással és az általam is hőn szeretett VHS videóimmal kapcsolatos aggodalmaim miatt. Mivel igen lehangoló jövő képet vetített elém (minden VHS -hez egy-egy DVB-t egység + a TV-k hez is külön külön), ha mást akarunk nézni és mást felvenni a ház különböző helyiségeiben. Egyedüli jó megoldásnak az ígérkezett, hogy egy kábelt behúz az utcai oszlopról az UPC ( vagy tetszés szerinti más szolgáltató amennyiben van már a környéken ilyen )és az eddigi tetőantenna kábelt egyszerűen lekötve a ház hálózatára rákötik a behúzott kábelt és megy minden ugyanógy mint ha mi sem történt volna, vagyis analóg adást adnak be a kábelen keresztül amik VHS videókkal  továbbra is rögzíthetőekNem kell eldobni imádott VHS-üket!  Az analóg adást külön kell rendelni, mert a szolgáltatók is igyekeznek a drágább digitális adást eladni, ( az analóg adás szolgáltatása még most is a legolcsóbb) ami mint nyuggernek nekem tökéletesen megfelel. Na persze ez sincs ingyért de bár részletekben ( ha DVB-T egységeket veszünk akkor egyben nagy összeget ) de fizetünk mint a katonatiszt. Az eddigi ingyenes gondtalan TV-zés nek annyi.

Ezt üzenem brave helios -nak (63) és a többieknek is.

Csak még annyit, de ez a magán véleményem: Ez ami itt az Országban folyik nem szól másról mint, hogy minnél több pénzt kivenni a lakosság zsebéből. Valamikor régen be akarták vezetni a TV adót, ( pár száz Ft- lett volna, ) az nem jött össze nekik. Nesze nektek most a többszörösét perkáltok TV készülékes lakosok. Ez egy burkolt adónem.