Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 81342

Azok a sztereotipiák amiket felsoroltál egy félmillió km-t futott leharcolt 25éves autóra igazak, egy normális állapotú diesel autóra nem. Valszeg belefutottál a leharcolt kategóriába, ez tántorított el a dieseltől abba a hamis illúzióba hogy a benzines nem romlik el, és ha mégis, olcsón megúszod.

 

Jól néznék ki ha rettegnék télen az indítástól (12 éves az autóm), vagy valamin küzdenem kellene. Izzítok, aztán elfordítom a kulcsot és jár a motor.  A mostani szigetelt autókban te nem hallasz kerregést, legfeljebb nagyobb fordulaton morgást. A motorhang is szubjektív dolog, nekem egy V6 TDI-nél semi sem muzsikál szebben. Sanos nincs V6 TDI-m. Hét éve van nálam az autóm 130000Km-t tettem bele de a motorhoz sosem kellett hozzányúlni. Téleln sosincs indítási gondom, pedig nem garázsban parkolok. Semmilyen komoly összeget nem kellett elromlott alkatrészekre fordítani mostanáig, mert most elromlott (szivárog) a klímakopresszorom így az cserés. Ha megnézem a fogyasztást ami szűk 6 liter még vegyesben is, akkor bőven nyerőben vagyok a benzineshez képest.  Nem lehet ezt így ketagorizálni hogy mivel jársz jobban és mivel nem.

Előzmény: karcsika100 (81336)