Hatice Creative Commons License 2013.06.28 0 0 36477

Sziasztok. Én eddig még csak olvasgattam a fórumot, tegnap előtt próbáltam írni nektek ,de miután megírtam egy kisebb regényt, végül egy kattintással az elküldésre elveszett az egész az éterben.

El akartam mesélni az utóbbi napok élményeit.

Nagyjából fél éve vannak deguink ,1 fiú két lány akik együtt élnek kis birodalmukban.  Egy idő után csodálkoztam kicsit, hogy nincs szaporulat, aztán olvastam utána, hogy milyen hosszú ideig vemhesek a deguk ,így már érthető lett:)  Az utóbbi időkben aztán mr egyértelműen növekedni kezdett mindkét nőstény pocakja ,így  kíváncsian vártuk mikor érkeznek a kicsik.

Bár  szép nagy ketrecük van ,úgy gondoltam,hogy 3 felnőtt + x számú kölyök számára szűkössé válhat, főként ,hogy eleinte az emeletek a gyermeknevelés szempontjából nem kihasználhatóak, így az egyik nőstényt külön tettem egy saját kis birodalomba, amit azért, hogy ne érezze hirtelen nagyon magányosnak magát, a másik ketrec mellé tettem.

Az miatt aggódtam kicsit, hogy a hím maradhat-e a nősténnyel,nem járok-e úgy ,mint anno kamaszkorom törpehörcsögeivel, hogy míután anyuka megszülte őket apuka jóízűen elfogyasztotta ( ehhh nem is tartottam soha többet hörcsögöt ez után a sokk után), de mindenhol azt az egybehangzó véleményt találtam ,hogy a degupapák nagyon rendesek, nemhogy bántanák a kölyköket., de kifejezetten segítenek a gyermeknevelésben , így hát maradtak együtt.

Hétfőn reggel arra keltem, hogy a ketrecbe belesve 3 picurkát láttam a a fészekben (ahol a két degu maradt). 2-3 hónaposnál fiatalabb degut életemben nem láttam még, újszülöttet aztán főleg nem ,így    nekem már az is meglepetés volt, hogy nem kis csupaszként születnek hanem szőrősen (bár persze 3 hónap vemhesség után nem csoda)

Azt is észrevettem,hogy a fészekben mocorog a három kicsi, de a ketrec más részén két megrágott tetem hever (bocsánat a horrorisztikus részletekért) ,de gondoltam azok biztos halva vagy  életképtelenül születtek. Másnapra viszont már csak két pici mozgolódott a fészekben . Nem tudtam mi történhetett és reméltem ,hogy velük már nem lesz semmi baj. ...Nem is volt...2 napig. Amikor hiába lestem be semmit sem láttam és miután ijedten áttúrtam az egész fészket , odébb az alomban megtaláltam a két kis tetemet...megrágva. Hát nagyon kiborított. A fejemet vertem volna legszívesebben a falba, hogy mit csinálhattam rosszul. Tuti hülye voltam,hogy nem különítettem el a hímet és az bánthatta őket , vagy esetleg annyira hűvösek voltak az elmúlt napok, hogy megfáztak és ez lett a vesztük....és pont írni akartam nektek,hogy bár eső után köpönyeg, de adjatok tanácsot mi lehetett a hiba, főként,hogy ugye ott volt még egy nagy pocakú degumamám, nála hogy lehetne megelőzni a bajt.

De pont akkor hallottam,hogy a 2. mami is akinek aznap reggel még egyértelműen egyben volt ,a pocakjában ficeregtek a bébikék,  furcsán sokat csipog és a ketrecébe belesve a házból nem csak ő nézett ki hanem 2 másik fejecske akik közül az egyik ki is jött a degumama után ,aztán ijedten visszaszaladt.. Akiket amikor megláttam összeállt a kép. Ezek a kicsik kb négyszer akkorák voltak,mint az előző,szerencsétlen alom. Azok szegénykék koraszülöttek,éretlenek lehettek. Azok talán 2 centisek voltak, a szemüket sem láttam nyitva és az összes amire képesek voltak annyi volt, hogy a hátukon fekve kalimpáltak a lábaikkal vagy körbe-körbe pörögtek a tengelyük körül.

A  2. alom akik, egyelőre nem tudom hányan vannak(minimum 3), mert nem akartam őket sokat zavarni nagyon egészségesnek tűnik , gyönyörűek, és számomra hihetetlen ,de még a mamájuk eleségéből is próbálnak már lopkodni. :)