Zsofika69 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 94

-------------hát ez most elég magas labda, úgyhogy muszáj lecsapnom, pedig esküszöm már be akartam fejezni. Miért? mert ahonnan ez elindult arról szólt volna, hogy felhívjam a figyelmet a város eszement vezetésének döntéseire, hibás módszereire. Igen, sajnos leragadtunk Klárikánál, pedig ő csak mellékszereplő, és gyakorlatilag mi ketten azért kezdtünk el vitázni, mert őt mertem bántani anélkül, hogy jobban ismerném. Lehet, hogy maga jobban ismeri őt, én csak szakmailag tapasztaltam néhány dolgot. Maga viszont azt nem tudja, mi és hogyan zajlott le az elmúlt egy évben a konyha körül. Nekem van szerencsém rálátni, mivel a legjobb barátnőm is ott dolgozik, és minden délután informál az újabb eseményekről. (Már csak egy nap van hátra) Ő egyébként az említett család negyedik tagja, és ha azt vesszük hiányosak voltak az utánajárásai ebből a szempontból, de végül is ez lényegtelen. A konyhát ugyanis valóban a fent nevezett család „irányította”, de a dolog közel sem annyira egyszerű, ahogy gondolja. De hát erről beszéltem: a felszín. Súlyosan mellényúlt ezzel a család dologgal, mint egyébként oly sokan mások, akik azt mondták:”jajj, nem kell őket sajnálni, már vagy húsz éve csinálják, biztosan jól megszedték magukat”. akkor elmondanám, hogy a legtöbb ember (még a polgármester is- és ezzel csak saját felkészületlenségének újabb bizonyítékát mutatta be) azt gondolta, hogy a családé az egész konyha. Hogy ők üzemeltetik. Józan ésszel végiggondolva ez nyilvánvaló butaság, hiszen kinek van annyi felesleges milliója, hogy finanszírozza a Dabas és környéki intézmények ellátását? Itt 30-40 millió kintlévőségről beszélünk meg féléves csúszásokról, amelyeket csak a franciák tudnak elnyelni, semmilyen magán vállalkozás nem. az összes intézmény csúszásban van, de most majd az lesz, hogy „maguknak fognak tartozni”, mármint a hivatal magának, ’oszt jó napot.  aztán: anyuka immár 25 éve vezeti a konyhát ez igaz. A feje felett döntöttek politikai megfontolásból. EZ nagyon IGAZ. Senki nem kérte ki a véleményét, sunyi módon belehazudtak a szemébe, amikor érdeklődött, hogy mi várható, pedig már márciusban körbevitték Klárikát. A népnek a médiában azt hintették, hogy számítanak mindenkire, átveszik a dolgozókat. De őszintén: ha maga számít valakire, akkor nem kéri ki a véleményét. amikor a polgármester út 2 (!!!) héttel ezelőtt végre kifáradt a konyhára és közölte, hogy mi a helyzet, azt gondolta, hogy az addigi üzletvezető is beáll a sorba. Mert ahhoz vannak ezek hozzászokva, hogy mindenki fekszik nekik, senki nem mond nemet. Végül vörös fejjel, aggódva távozott, mert el lett neki mondva, hogy milyen tisztességtelen módszerekkel, aljas és sunyi módon intézték ezt az egészet, és most hozzáteszem, ezzel az összes, ismétlem összes intézményvezető, pedagógus, de még az utolsó mosogatólány is egyet ért. Elvárták volna, hogy anyuka 25 éves tapasztalat után annak a Klárikának dolgozzon alá, akinek fele annyi sincs, mint neki, ennek ellenére oda sem tette a lábát egészen most keddig, hogy akkor mi van (jövő héten indul), nem beszélve arról, hogy nagyképű.(lehet nem elhinni)  Mert itt a módszer a csúnya: kellett volna lennie egy átmeneti időszaknak (mondjuk legyen fél év?) , hogy be legyen tanítva Klárika, mert baromira nem egyszerű a történet, az biztos. ehelyett senki nem csinált semmit, nem mondott semmit, nem kért vagy kérdezett semmit. Napi szinten ismerem a történéseket., és gusztustalan.  apuka? Igen ő valóban a szállítmányozási cégnél van, de korántsem arról van szó, hogy az adott cég erre a szállításra volt korlátozva. először is ő csak a cég egyik része, többen is vannak benne, másrészt ez a tevékenység csak kiegészítő jellegű, gyakorlatilag régóta ismerték egymást, és besegítettek, nem is ez a fő profiljuk. Apukát ráadásul az önkormányzat átveszi sofőrként továbbra is dolgozni, a gyerekük meg áthelyeztette magát a franciákkal egy másik konyhára, mert tudta, hogy ezekkel itt nem fog együtt dolgozni ilyen módszerekkel. ráadásul még jobban is jár a munkakörét illetően. Így hát senkinek nincs veszélyben a megélhetése (anyuka már két éve nyugdíjas – csak azért maradt még, mert imádta, szerette csinálni, akármennyire is nehéz volt együtt dolgozni a hivatallal) .Szóval nem fog összedőlni itt semmiféle kártyavár, mert kártyavára csak a polgármester úr és köreinek van: annak a néhány vállalkozónak, tüzépesnek, építőiparosnak, (haverok, stb), akikkel anno együtt kézizett, most meg rakja nekik a melókat.

-----Leszögezem : a multikat én sem szeretem. Felvetésem arra vonatkozott, hogy sajnos már olyan mértékben függünk tőlük, hogy nem tudunk sok minden tenni, legalább is nem egyik  napról a másikra, ahogy a jelenlegi kormány képzeli. szerintük a multi „taligával tolja ki a pénzt”, de ezt nem azért sajnálják, mert „szegény Magyarország2, hanem azért mert nem ők kapják. Szerintem ezzel egyetértünk. a multik beengedését már a rendszerváltásnál kellett volna szigorúbban szabályozni, de hát ugye akkor meg az akkori politikusok akartak nagyot szakítani. Meg is látszik az ország jelenlegi helyzetén. Ki engedte be például Dabasra a Tescót meg az Aldit? Ha meg most hirtelen nagymagyarkodunk meg helyitermelőzünk, akkor minek van még mindig itt a Tesco meg az Aldi?

--------------Erdélyben egyszer lerobbant az autónk, amivel utaztunk. Órákig  járkáltunk a közeli falvakban, hogy segítséget kérjünk, de senki nem csinált semmit, mert „magyarok vagyunk”. Később egy másik magyar turista család segített…..

---------------Tisztelettel megkérném, hogy a gyermekem jövőjét, sorsukat illetve neveltetésüket becsmérlő megjegyzéseit tartsa meg magának. Ehhez semmi köze ---- azt hiszem én sem illettem egyik hozzászóló rokonait egyetlen rossz szóval sem, nem céloztam sem gyermekeire, sem szüleire, sem senkire. Már vagy harmadszorra-negyedszerre jön elő ez a „milyen ember lesz az ön gyermekéből” téma. ennek nincs jelentősége az üggyel kapcsolatban, és csupán erőtlen próbálkozásnak tekinthetem arra vonatkozóan, hogy felbosszantson.  Engem ezzel nem lehet, rossz úton jár. engem csak egy dologgal lehet, azt úgy nevezik: aránytalanság. Ha valaki csak azért kap többet, mert ismer valaki mást. Ez megy már helyi szinten is évek óta ebben a városban.

-----------------Nem érzem úgy, hogy válaszaim értékelhetetlenek lennének, csak azért mert nem értünk egyet ez még nem így van. Ha mégis bármelyik kérdésére nem kapott volna megfelelő válasz, nyugodtan írja meg még egyszer és ígérem megválaszolom. Úgy emlékszem mindenre reagáltam, de ha mégse, ám állok elébe. Mindazonáltal magam sem kaptam minden kérdésemre választ, ha már itt tartunk. Leginkább a többi kommentelő részéről, és ezzel meg is válaszolnám azt a részt, miszerint értékelhetetlennek tartom Szilvike hozzászólását. most is úgy gondolom, hogy a vita legyen vita, értelmes, tényszerű, cáfolható dolgokkal, és ne arról szóljon, hogy valakinek nem szimpi az adott kommentelő és jól „lecsúnyázza” , mert Szilvike például így csak egy nagy ürességet hagyott maga után.  Dabaspress hozzászólásában azt értékeltem, hogy ezek szerint mégsem vagyok egyedül, aki ilyen sötéten látja a helyzetet.

Végezetül::::: küzdhetünk még, ha gondolja,mert nem fogom szó nélkül hagyni , ha nem tetszőt olvasok, de részemről minden el lett mondva. Azt írja ismer engem. Nem hiszem. mármint valószínűleg tudja, ki vagyok, de az még nem ismerettség. De akárhogy is: a saját anyámnak, bátyámnak vagy a legjobb barátomnak is ugyanezeket mondtam volna, mert Ez a véleményem. Nem rosszindulat, nem akadékoskodás, nem bántás, csak harag. Harag, amit tehetetlenség szül. Tehetetlenség, hogy nem tudjuk megváltoztatni a dolgokat, mert a felettünk állók döntenek, és senki nem csinál semmit, mert mindenki félti a munkahelyét. Nekem már nincs mit féltenem, mivel sajátos betegségtől szenvedek. azt ugyan nem tudom, mennyi van még hátra, lehet még vagy tíz év is, de megfogadtam, hogy akkor legalább én legyek az, aki el meri mondani. Hát ennyi.

Előzmény: yre19 (93)