vjano Creative Commons License 2013.06.25 0 0 12481

Hétvégén hirtelen felindulásból csináltam egy Komárno-Breclav-Mikulov-Znojmo-Lednice és vissza kört.

Komárno és Érsekújvár között a személyvonat szilivel és légkondis újszerú szlovák kocsikkal (Bdteer) volt kiállítva - hiányzott is, hogy nem lehetett az ablakot lehúzni...

A Jesenius a megszokotthoz képest fordított kocsiösszeállítással érkezett. Én hátra helyezkedtem Érsekújváron, hogy ha késik Breclavban könnyebb legyen az átszállás- így ismét a kedvenc DB bicós kocsi jutott.  (Pozsonyban meg is telt bicósokkal)

Most alig késett Breclavig, így volt időm körülnézni az állomáson, ahol örömmel állapítottam meg, hogy a sok évig bezárt restit végre újra megnyitották. 2008 körülig a szocializmus élő emléke volt, most Lokalka néven (utalván a lokomotívra tele nagyszerű gőzös poszterekkel) teljesen korszerűen - ingyenes wifivel és modern berendezéssel, csapolt Starobrnoval és jó árfekvésű knédlis készételekkel várja az átszálló utasokat.

Breclav feszmentes volt, úgyhogy a vonatokat kandúr tologatta kifelé....

Mikulovig a bicósoknak címzett Velo Podyjível (Sp1826) mentem, ami Brnotól Satovig szállítja a kerekezőket hétvégenként. Znojmoi szmbati városnézés, sörözgetés, fotózás  után visszafelé vasárnap Breclavból  még tettem egy kis lednicei kitérőt a breclavi Hurvinekkel.
Szóval nagyon jó volt. Vissza a Slovannal jöttem, gondoltam kipróbálom az étkezőt, de sajnos nem volt a vonaton....

Jövő hét pénteken indul az esedékes idei nyári cseh vonatozásom - a tanvaldi gőzösös bulival kezdek, aztán majd kialakul a többi- szóval ki akarom használni a "Jizdenka na léto"-t...
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a tavaly vett 3 hónapos IN kartámat meg lehet hosszabbítani az idei évadra valahogy? A kártyára az van írva, ogy érvényes 2015.06.28-ig, tehát logikus lenne, de az e-shopban nem találtam lehetőséget rá. Esetleg csak pénztárban lehet hosszabbítani, vagy ott se? Írtam levelet persze az infó@cd.cz-re, de hátha tudtok segíteni... kösz