sportos_nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 4128

Ez az X centi vagy Y kilónak kell lenned marhaság teljesen értelmetlen. Nem veszi figyelembe az olyan egyéni különbségeket, mint csontozat, izomzat és még ki tudja mi.

Ezért írtam le a testzsír százalékomat.

Tehát, ha 85,5kg mellett 14,2% volt (közben már 84,5kg-ra lement és jött még fel izom), akkor kb. 12kg zsír van bennem.

Ha ebből 10-et ledobnék úgy, hogy az izom, csont és minden más megmaradna, akkor lenne 2,65% a testzsír. Ami kb. halálosan kevés.

 

Amúgy áprilistól kezdve kettlebellezek és aznap nyomtam egy teljes edzést először az új, 20kilós súllyal. Edzésen még 16-tal csinálom.

 

Nyilván alkalmazkodnia kell a szervezetemnek, már egy hónap után szembetűnő jelek voltak. Azóta folyamatosan rajzolódik át a testem, ill. javult a testtartásom.

Ilyen jelenségek, amiket írtál, azt hiszem, a legtöbbünknél megvannak. Első kettlebell edzésen szédültem, ami többek között annak is köszönhető azt hiszem, hogy a fáradtságtól edzés közben előredőltem. Ill. az előredőlésből nem tudtam teljesen felegyenesedni, mert beállt a hasizmom. Este meg enyhén barnát csurgattam a wc-n, azt hiszem, kicsit dehidratált lettem, azóta többet iszok.

Előzmény: ghepard (4127)