Törölt nick Creative Commons License 2013.06.19 0 0 15

A kávéval szemben én egyébként a teát részesítem előnyben, annak dacára , hogy korábban évtizedeken keresztül megrögzött kávéivó voltam, elsősorban persze a munkahelyeken, ahol előfordultam. Hiszen ott már csak megszokásból is ittuk a feketét, szinte kötelességszerűen. Mindkét italnak vannak jó hatásai, aztán az már egyéni szimpátia kérdése, hogy ki melyiket választja.

 

                                       KÁVÉ                                                                                TEA

 

Csökkenti a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának                    Segíti a legyengült immunrendszer megerősödését.

esélyét.

 

Csökkenti a bőrrák előfordulását.                                                         Segít a prosztatarák megelőzésében.

 

Izomerősítésben pozitív hatású.                                                           Segít a fogyásban.

 

Felpörget.                                                                                              Megnyugtat.

 

Magas vérnyomás és vesebetegség esetén mellőzendő.                     Magas vérnyomás és vesekő esetén javasolható.

 

Hirtelen élénkít, de gyorsan el is múlik ez a hatása.                             Tartósabb frissességet okoz.

 

               Mindkettőnél célszerű valamicskét harapni mellé (pl. keksz féleséget), mert egyaránt gyomorégést okozhat.

 

 

A teával kapcsolatos zenék közül egy könnyedebb műfajt választottam, nevezetesen Art Tatum "Tea For Two" (Tea kettesben) című számát:

 

 

 

 

 

Ugyanez cha-cha-cha-ként:

 

 

 

Végül pedig komolyabban egy kissé. Sosztakovics verziójában ez így szól: