mirla Creative Commons License 2013.06.17 0 0 12437
Korábban már írtam a bölcs.fogamba tett üvegionomer tömésről. Sándor megnyugtatott, hogy az jó és tartós is lehet. VISZONT!!! Most, mióta megpróbálok azzal a rágófoggal is normálisan enni, kiderült, hogy ugyanúgy nyilall a keményebb falatoknál, mint amikor még az amalgám volt benne. Kérdés: mi lehet az oka? 1. Nem jól csinálta meg a doki? 2. Nem alkalmas az üvegionomer nagy megterhelésre? Lehet, hogy az alámaratástól van? Azt olvastam, hogy ez alá nem kell savval megmaratni a fogbelet, de ez a doki a "biztonság kedvéért" mégis ezt csinálta, a számlán látom (hollandul etsen, magyarul nem tudom, hogy hívják).Most akkor kell vagy nem üvegionomer alá ez az előkészítés? Ha nem, és mégis így csinálta, akkor az káros lehet?Ezt nagyon szeretném tudni. Pont ezért választottam részben ezt a tömőanyagot, merthogy ez alá nem kellett elvileg maratás. Vagy rosszul tudom?  Lehet, hogy ez az oka mindennek, és nem a kompozitok miatt lettek  rosszul csinálva annak idején a fogaim hanem a maratás miatt lett a sorsuk gyökérkezelés???? Kicsit sok kérdés, remélem, érthető, mit is szeretnék tudni. Előre is köszönöm a választ!