konczeyb Creative Commons License 2013.06.17 0 0 10019

Sziasztok

olvasok ám én is, csak egy időben folyton kitörlődtek a hozzászólásaim, és elegem lett :) rájöttem, hogy ha valakire válaszolok, akkor tűnik el...

 

szóval Máté 3 év 4 hónapos. Tavaly ősszel volt pár hónap, amikor nappal teljesen szobatiszta volt. Ez télen elkezdett visszaesni, most ott tartunk, hogy minden alkalommal becsorog, még ha teljesen nem is engedi be az összeset. Ez napi 4-6 váltás ruha. A pelusra visszatérni nem akartunk... bár ki tudja...

Voltunk ultrahangon, meg vizeletvizsgálaton, minden negatív. Párhuzamosan ezzel a viselkedése miatt voltunk egy felmérésen TSMT tornás helyen. Kiderült, hogy idegrendszeri, meg agykérgi szabályozó funkciók tekintetében el van maradva, ami magyarázhatja a sokszor kiakasztó viselkedését és a bepisilést is. Egyébként attól eltekintve, hogy néha a hiperaktivitás határást súrolja, teljesen rendben van, értelmes, okos, csak nem bír egy nyamvadt percre sem leülni. Úgy néz este mesét, hogy ugrál közben... Fogunk most fejlesztő tornára járni és én ettől bepisilés téren is remélek javulást pár hónapos időtávban. De persze nem ezért kezdünk tornára járni, ez csak járulékos haszon lenne.