panabubus Creative Commons License 2013.06.08 0 0 3530

Szia, az *istDL-hez van egy 18-55.  Valóban a logika azt sugallná, hogy akkor minek?  (minden "márka-harc"-tól függetlenül tényleg a legjobb a képe, a C-t vagy a N-t összevetve). Itt ami ez mellett szól, az a nagyobb frontlencse+ a kétségtelenül szép képe+nem utolsó sorban a részlet-kedvezmény.  No meg a kitobi azt "tudja" amit másik nem: van egy "mókolt" előtétem ami együtt tud vele dolgozni, az a széleket ugyan elkeni rendesen, de kvázi 10-12 mm-re lehúzza a gyútávot :)   Így nem kellene csrélgetni a két gépen, stb.   (Érdekes különben, hogy a Vivitar tulaja kölcsönadott tegnap egy 8mm-es  "gömb-lencsét", ami neki egy százasba fájt, háát, nem szálltam el tőle. A sarkok crop-os vázon feketék, szerinte ff-en meg kör alakú a kép, ráadásul a szélein rendesen CA, az összes kék csíkjávak, stb. :S Az én előtétem ha valamivel  kisebb látószöggel is, de szinte ugyanazt tudja. :) )

 

Mivel nem te vagy az első aki írja, így azt hiszem a jövőben hagyom is a pixinfós leírásokat :) Zoom-nál valóban az van amit írsz, de pl. a fix 200-as Revuenon olyan képet rittyent , aminél szerintem nem kell több, hiába ős-öreg, és potom négyezer pénzes szerzemény :)  Valahol különben kihívás a nagy részben manuális obi-park,  visszatér a régi idők gyakorlata, volt már akció-szituáció is, amikor  manuálban is összejött nem is rossz kép így.  Az tény hogy az AF-mód kényelmesebb, stb. de van egy kollégám aki pl. csakis M-módban használja a gépet is, obit is.

Előzmény: Peti-- (3529)