vikiviki Creative Commons License 2013.06.06 0 0 11259

Jelentem, a vevőjelölt felszívódott:) Nem gondoltam volna...

Ja, a romok, egy építésszel súlyosbítva, ne is mondd :))) Pl. volt olyan ház, ahol az ingatlanos mondta, hogy a tetőt lehet, hogy cserélni kell. Jenő mondta, hogy nem, nem csak a tetőt, hanem a födémet is, akkor meg már elég macerás jól bontani, meg nem is annyira értékes a kisméretű téglából készült fal, valamint az alsó szigetelés is felázik, tehát egyszerűbb lebontani a házat az alapig. Szóval ez egy egész jó telek, ha úgy vesszük... :)

Meg volt olyan is, hogy mentünk volna fel egy lépcsőn az ingatlanossal, aztán a statikus szólt, hogy ő majd jön utánunk, de javasolja, hogy külön menjünk, mert kilátszik a vas a kevéske beton alól...

Volt egy vakolatlan, félbehagyott ház is. Ott arról diskuráltak a statikussal, hogy az alsó szinten még volt pénz, mert ott nem jön ki a beton áthidaló teljesen, eléraktak szigetelést, a felső szinten elfogyott a pénz, meg valószínűleg be is rúgtak a kőművesek, merthogy ott  a sarokban már nem volt mindenhol kötésben a tégla, de sebaj, nem fog leesni az a sarok sem...

Szegény ingatlanosokat sajnálom. Elkezdik mondani a mondókát, hogy milyen jó helyen van ez a telek, közel az iskola, meg a bolt, meg igazából nem is kell sokat rákölteni, stb, Jenő meg ártatlan szemekkel közbekérdez, hogy pl: E-gerendás, béléstestes födém? Hova terhel rá? Ezt a falat arrébb tudjuk tenni, húú, ez itt nagyon gáz, azt kiszedjük, oda átrakjuk, hőhíd ott, páralecsapódás emitt, ez az ablak pocsék, tetőgerendák jók, de itt pl. túl vékonyak, stb. Ők meg lapozgatják a papírjukat zavartan, hogy a csudába, itt nem jön be az "alig kell rákölteni":) Pedig a férjem nem is durva, meg nem is az alkudozás miatt kérdezget, csak szakmai ártalom. 

Szóval nem egyszerű. Tudom, miért nem építkezünk inkább?:)

Előzmény: Fogár (11258)