naox Creative Commons License 2013.05.10 0 0 5947

"Értsd már meg, hogy nem tudsz a kettő között önkényesen átváltani."

nem is kell. majd mindenki eldönti maga.

"Nem kivitelezhető egy olyan rendszer, amelyik bejelenti, hogy a holnapi naptól fogva a zsebedben lévő készpénz az arany, de a bankszámládon lévő nem."

egyrészt dehogynem, másrészt nincs rá szükség, ha ésszel csinálod. Először 100% fedezettséget írsz elő a folyószámlára, fokozatosan kivezeted a betétvédelmet, ekkor mindenki eldönti, hogy hol tartja a pénzét, aztán fedezed az M0-t, és voila, megcsináltad. És nincs pánik, mert volt idő reagálni.

"Ha nem tudod kifizetni - akkor azonnal össze is döntötted a saját aranystandardodat."

Csak a bankrendszert. Ez is előnye az aranystandardnak, hogy a bank bedőlése nem dönti be a devizát.

"Amit te akarsz"

egyrészt nem akarom, másrészt meg rohadtra nem erről beszélek.

"hogy szerintem nem vagy képes belátni"

megint kezded? Most akkor én is kérdezzem meg, hogy "ma reggel sem állt fel a picike?" Nem vagy képes személyeskedés nélkül írni?

"te részleges aranystandardod!!!"

nem az enyém, és nem részleges. Ne engem alázz, hanem az állításaimmal foglalkozz.

"tudni kellene valahonnan ilyenkor pótolni is a likviditást."

de hát pont az az aranystandard lényege, hogy ezt ne lehessen megtenni! Ha a banknak nincs forrása, akkor nem hitelez. Ha a bank szarul működik, akkor a betétesek, részvényesek szopnak, és nem az egész ország/EU.

"Értem én, hogy a készpénz és folyószámla mögé tennél csak aranyat,"

hiszen ezt jelenti az aranystandard. Ennyit, semmi mást. Soha nem is jelentett ennél többet.

"Mert tuti, teljesen biztosra vehető, hogy lenne egy időszak, amikor sokan felhalmozni próbálnának aranyban"

Ugyan. Most se halmoznak fel aranyból, akkor miért tennék? Próbálsz mindenféle kataklizmát jósolni, pedig tulajdonképpen tök sima ügy az átmenet. És szerintem szép csendben néhány helyen meg is fogják csinálni.

Előzmény: advocatusdiaboli (5946)