Antisystem Creative Commons License 2013.05.10 0 0 17

Nézd, én alapban szeretem általában a civil kezdeményezéseket, de ez - vagy legalábbis a hazai kommunikációja, az eredeti dokumentumokat nem láttam - hát, inkább taszító mint vonzó a gondolkodni is hajlamos embernek. Mondjunk hétköznapi példát: betiltjuk az állatkísérletet, tehát, ha valaki oktatási vagy kutatási célból boncol fel egy pontyot, az legyen bűn... na bezzeg, ha a konyhaasztalon a halászléért ugyanazt a pontyot, az ugye máááás, az nem állatkísérlet, hanem ebéd. Mint ha legalábbis a ponty szempontjából nem lenne rohadt mindegy, hogy szövettani metszet vagy paprikás lesz belőle a kimúlása után...

 

Egy szabályozás az lehet ésszerű, életszerű, előre mutató... na ezzel szemben a kategórikus tiltások azok általában az ostobaság melegágyai, a fekete-fehérben gondolkodás nem szokott jóra vezetni. Persze, mondjuk azt, hogy ahol lehet, ott váltsuk ki az állatkísérleteket szövettenyészetekre vagy számítógépes modellekre, és ezzel csökkentsük az állatkísérletek számát. Persze, mondjuk azt is, hogy a kísérletet mindig úgy kell végezni, hogy az ne okozzon az állatnak indokolatlan fájdalmat és szenvedést, természetes dolog. Persze, mondjuk azt is, hogy a kísérleti állatok tartási körülményei legyenek megfelelőek. De hát az van, hogy ezeket már kimondtuk, most már "csak" betartani és betartatni kell. De kutatást és oktatást vízionálni abszolút állatkísérletek nélkül, nos az lázálom... kapásból megszűnik az állatorvos-képzés és az állatgyógyászati kutatás-fejlesztés - na ezzel aztán rögvest jót tettünk az állatoknak - vagy mégse???

 

ÜdV

Előzmény: wasmacsek (16)