rfamp Creative Commons License 2013.05.09 0 0 50950

Én is most szórtam ugyanezt, kézzel... Nekem az volt a tapasztalatom vele hogy ha a bogyó egy ici pici kis nedvességet is kap akkor máris oldódik, viszont ha nem oldódik / hígul fel rendesen akkor szerintem hajlamos lehet ott azokon a helyeken égetni. Így én slagos módszerrel először bőven beáztattam majd ráeresztettem még az öntözőt is. Egyelőre nem látok foltokat de mondjuk ez még csak 3 napja volt...

 

Gardena szórókocsi..Én meg sem próbáltam szórni vele mert nem egyforma a bogyók átmérője. Ezekkel a gardena szórókocsikkal az a baj hogy ha beállítod egy szemcseméretre  akkor azt a méretet szépen kiszórja, viszont a beállítottnál kisebb szemcsékből jóval többet szór, a nagyobb szemcsék meg benne maradnak a szórókocsiban. Egyszóval szépen kiszortírozza a szóróanyagot, holott pont az lenne a feladata hogy egyenletesen kijuttasson mindenből (az összes átmérőjű bogyóból..)  megfelelő mennyiséget. Arról nem is beszélve mikor megállsz a kocsival vagy fordulsz, mert akkor azokon a helyeken jóval többet szór. Nekem legalábbis nem jött be ez a gardena szórókocsi (nekem a 300 as, a kisebbik van), de ahogy olvasgattam a topicot másnak se nagyon...

Előzmény: Extreme (50945)