Schenouda Creative Commons License 2013.05.07 0 0 8991

"Nézd Szolon 9 évezreddel atlantisz után járt Egyiptomban. 9 évezred az rettenetes idő..."

 

Az még rettenetesebb, hogy előtte mítosznak/legendának titulálod, majd jössz ezzel a 9 ezer évvel, meg hogy a "tudomány mai állása szerint" nem lehet igazolni az "elveszett kontinens" létezését... Ha nem volt, mit akarsz most meg ezzel a 9 évezreddel...?

 

Engem nem érdekel a tudomány mostani állapota, nem a mai állásnak írok. Elsüllyedt kontinensről sem beszéltem sosem. Egyedi civilizáció kifejlődésének szintere ugyanúgy lehet egy elszigetelt sziget, bármely kicsiny is legyen az. A történettudósok nagy tévedése lehet, hogy az első kultúrák kifejlődése mindig folyóvölgyekben történt a kontinenseken, elfeledve hogy volt egy Málta, Rhodosz, Kréta, Szardínia vagy a parányi Húsvét-sziget. Én soha nem kerestem kontinenst az Atlanti-óceánban: az utolsó jégkor előtt az óceánok szintje vagy 130-180 méterrel volt alacsonyabban mint ma, és az óceánban még sok kis olyan sziget volt, mely mára eltűnt. De erről a világról, már többször beszéltem itt, és a könyököm jön ki, hogy megint leírom és ismételni sem akarom már magam, rendszerességgel...

 

Nem akarok beszélni lemeztektonikáról, hogy lézetett-e Atlantisz vagy sem-ről, hogy jártak-e vagy sem a Földön idegen űrhajósok, még az ufókról sem, sőt a tudomány mai állásáról sem, és arról hogy semmi nem létezett abból az ősi világból... ráadásul belefáradtam, hogy folytonosan az alapokról, "Ádám és Éváról" magyarázgassak, különböző becsontozodott nézetekkel harcolgassak, idegesítő párbeszédeket folytassak, olyan dolgokról és témákról, melyekről már rengeteget olvastam, vagy itt és máshol leírtam...

Szóval, aki nem hisz ebben, és olvasni sem akar, csak elemi/gyermeteg kérdéseket feltenni, már nem tudok válaszolni...

Előzmény: Platon (8990)