Schenouda Creative Commons License 2013.05.07 0 0 8988

"a hír hallatán dönthettek úgy, hogy új központot építenek, de már nem a tenger mellé... mindez persze puszta spekuláció"  - most spekuláció szinten: miért dzsungelbe (a hír hallatán?), miért nem a hegyekbe, mondjuk ott van az Andok? Hol van akkor a part menti nagy kikötő, hasonló város, ahonnan bevették magukat a dzsungelbe... hiszen a portugálok megjelenéséig, Braziliát nem lakták fejlett indián törzsek, mint az inkák, csibcsák vagy ajmarák, ezek nem építkeztek, néha egymást is megették...

 

Na, most Atlantiszt, ha kiveszed a játékból (még mielőtt belelendülnél a lemeztektonikába), sok értelme nincs miről itt spekulálni, csak akkor ha feltesszük (és ez nem jelenti hogy valóban igaz, sem azt, hogy nem), hogy valóban létezett egy sziget, ha nem is akkora, mint Platón tulzása, egy történelem előtti tengeri királyság. Nos, akkor logikus, hogy a tengerük két oldalán elérhető szárazföldeken kikötőik voltak...

 

"Azok legfeljebb kikötőmólót meg kikötői kocsmát építettek volna, nem komplett görög kultúrát, agorával, színházzal, filozófiával." amikor azt írtam, hogy az egyedüli bibi, hogy ezen gyarmatok közt egymással és az anyaországgal szerves kapcsolatban voltak, ugyanezt írtam, csak nem ragoztam ki ennyire...

 

A raktárhelyiségeidel kapcsolatban, én csak arra utaltam valóban, hogy Fawcett erre gondolhatott, hogy ezek is valamiféle lakóházak voltak, melyeket belül megvilágították, valamilyen ismeretlen módszerrel. Amúgy felőlem lehettek raktárkamrák is, ja, egy kitalált város, kitalált raktárkamrái...

Előzmény: paul2 (8984)