mirla Creative Commons License 2013.04.22 0 0 12408
Üdv nektek!Akkor ajtóstul a házba: még zsibbadok, most volt egy hátsó rágófogamban amalgámos töméscsere. Régi hsz-aimban korábban már ecseteltem, hogy rágófogaimban 7 alkalommal amalgám kompozit tömésre lett cserélve, 7 alkalommal gyökérkezelés lett belőle, horrortörténetekkel..... (Nem tudtak elérzésteleníteni, 4. csatornát csak másodszori feltárásra találták meg, sőt, rossz fogat gyökérkezeltek, illetve a jót... a rosszat kellett volna mellette..., többet azóta 2x kellett GYK-ni.... stb)Nos, a komplikációkat megelőzendő, itt a fórumon korábban kapott infó alapján (is) glasionomeer cement tömés került bele.Most viszont azt olvasom minden ismertetőben, hogy ez a fajta tömés nagyon gyorsan elkopik, csak ideiglenes tömésnek vagy tejfogakba használják...Nyugtassatok meg legyetek szívesek, mert most nagyon aggódom, lehet, hogy mégiscsak a kompozitot kellett volna választanom... De az nekem már annyiszor nem vált be, amalgámot meg már sehol nem használnak....A fogorvosom azt mondta, (még mielőtt belerakta, a kontroll idején), hogy ez a fajta tömés keveseb ideig tart. Konkrétan, kérdeztem én? Hát, kb. a kompozit 25 évig, a glasionomeer meg 20 évig.... Így döntöttem az utóbbi mellett.Most mégiscsak lehet, hogy rosszul döntöttem? A doki rám bízta.... Semmi perc alatt belekente ezt a tömést és kész voltam. A kompozitos tömésekkel több mint egy órát ültem ott annak idején, rétegezés, lámpázgatás....  Ha tudnátok valami net-oldalt, amitől megnyugodnék, vagy Lándzsa, a gyakorlatodból némi pozitív esettanulmányt, GIC kontra kompozit, please!!!!Még egy: leghátsó alsó fogról van szó. Az érzéstelenítés eléggé emlékezetes marad, ugyanis egy villámcsapás-szerű fájdalom ért. A doki azt mondja, előfordul, hogy az ideget éri, de akkor legalább biztos, hogy jó helyre adja az inj-t... Na, kösz. Ez tényleg gyakran előfordul, hogy ideget érnek szúráskor?Köszönet a válaszokért!