hörpölin Creative Commons License 2013.04.20 0 0 39714

"A kis gidát, és anyját nem tudtuk lencsevégre kapni, nagyon fürgék voltak:-(("

 

Az a legnagyobb hiba, hogy pont ezt nem tudjuk visszaadni, ha valaki kérdezi, hogy miért túrázunk! A kisgidát, meg az anyját, meg az erdő neszeit, meg a virágokon pihenő pillangókat, meg a nyári záport, amitől bőrig ázunk, de pár perc múlva kisüt már a nap, meg a napkeltéket, meg a naplementéket, meg a váratlanul elénkbukkanó panorámákat, meg a faluhelyen ismeretlenül ránkköszönő embereket, meg a... (és itt a végtelenségig lehetne folytatni a sort). Beszélünk itt technikai részletekről ezerrel, és már innen is kezd elsikkadni a túrázás öröme, ami mindannyiunkat összeköt.

 

"17 erdészház közelében van pecsét. 23 pecsét van távol a településektől"

 

Pedig szerintem pont ez a kéktúrázás sava-borsa! Az erdőben található pecsétek: az írott-kői, meg az ötvösi útnál lévő, a hármashatári, a cserepes-kői. Nekem már egy erdészház is "civilizáció"! :-) Tudom, a gazdasági érdekek ez ellen szólnak, mert mondjuk a hármashatári stempli nem generál bevételt egyetlen kocsmában, vagy turistaházban sem, de talán létre lehetne hozni pár bályegzőhelyet néhány nevezetesebb ponton: mondjuk a Badacsonyon a Kisfaludy kilátónál, vagy például a Nagy-Gete tetején, esetleg Szandavár romjainál! Szerintem városi legenda az, hogy autóval járnak körbe a lustábbak begyűjteni a stempliket, de ha mégis igaz, akkor legalább megszenvednek a delikvensek, hogy ezeket a bélyegzéseket is begyűjthessék! :-)

Előzmény: Güsziológus (39709)