Adalbert Fox Creative Commons License 2013.04.19 0 0 29

Válaszok sörrend…, akarom mondani: sorrendben:

 

●       „újmóni-nak: Kedves Mónika! Amikor nem „szó szerint” (értsd: felületesen, slendriánul) gondolkodtam és cselekedtem, az csaknem minden esetben az életembe került! Ezért én mindenkinek — tehát neked is, Móni — csak azt tudom javasolni: ne legyetek slendriának, mert az akár az életetekbe is kerülhet! Még a humorizálásról is azt tartotta Karinthy Frigyes, hogy „A humorban nem ismerek tréfát.” De nyilván nem csak a humorral kapcsolatban gondolkodott így (merthogy intelligens ember volt), hanem általánosságban is egzaktságra törekedve gondolkodott — csak arra hegyezte ki a véleményét, amiben profi volt…

 

Korábban azt írtad nekem: Nem bízol meg a GPS-alapú alkalmazások pontosságában...??? Pl: http://www.endomondo.com/login két perc alatt fellököd a mobilodra, aztán hajrá... :)”

Mónika: nincs mobilom, és drótos kapcsom sincs — ez van. Van viszont egy lakótelepi, IX. emeleti, másfél szobás öröklakásom, amit a tavaly elhunyt Édesanyámtól „örököltem”, és vele örököltem még, több mint 3 millió forint adósságot is… (Igaz annak a „sárnak” a nagyobbik hányada nem az ő hibájából maradt rám, de ez már tényleg magánügy!)

 

Aztán írtad még: Bármelyik google alkalmazással meg tudod nézni pár méteres differenciával.”

Hát éppen az a gondom Mónika, hogy kipróbáltam, de negatív…! A dolog nem mőködik! „bmalag” és „Lud” is valami ilyesmit javasolt, igaz egyikőjük sem túl barátian közelített a problémához.. „Lud”-nak tettem is egy ajánlatot, hogy tudniillik: számítsa ki a távomat G. M. D. C-al de azóta sem reagált érdemben…

 

●       rudey”-nak: Először is köszönet, az érdemi felajánlásodért! Tényleg.

A lakcímem: XIX. ker. Deák F. u. 7. Ha még élő a javaslatod, írd meg ide, vagy az „emilemre” (már publikussá tettem itt)! Ma este valószínűleg megint futok egyet, de nyilván nem ma lesz esedékes, hogy távot mérjünk…

 

Egyelőre ennyi. Most még dolgozom kicsit az alkalmaztatási pályázatomon.

 

Üdv mindenkinek!