Törölt nick Creative Commons License 2013.04.18 0 0 720

Nekem tuti bevált módszerem van a csótányok és az egyéb undormányok ellen, még a dédanyámtól örököltem. És nem a gáz. Pár éve a hangyákkal gyűlt meg a bajom, /a kinti hasznos jószágokkal nincsen gond/ beköltöztek a lakásunkba, és hiába minden, sehogy nem szabadultam tőlük. Citrom, szódabikarbóna, bórax, csapda, spray minden volt, aztán jöttek az szakemberek azok géleztek, fújtak, és egy időre el is tűntek a hangyák, de pár hónap múlva újra tele volt velük a lakás. Ekkor mesélte nagyanyám, dédanyám hosszú küzdelmét a csótányokkal még a háború előtti időkből. Állítólag az uborkahéjat azt utálják, szóda, bórax, meg írtószer is volt, de ott sem segített semmi. Egyik éjjel mikor a dédim meglátta, hogy a kicsi Emma arcán végigfut egy bogár annyira mérges lett, hogy sürgősen eladta a házát az étteremével együtt, és még a városból is elköltöztek. Én is így tettem, meghirdettem a lakást, és mikor már a vevői is megvolt, a konyhai vízzáró szegély mögött megtaláltam a hangyakirálynőt, brrrrrrr de gusztustalan volt az! Gyorsan lefújtam. De, azt hiszem a csótányok azok rosszabbak. Állítólag fej nélkül is elélnek egy darabig. Olyat is hallottam, hogy ivartalanul szaporodnak ha nagy a szükség, és olyankor csak nőstény utódok születnek. Igaz ez?

Oké. A szakember azért olcsóbb egyszerűbb megoldás, mint egy költözés, úgyhogy én is azt javaslom!  Ez csak úgy eszembe jutott.