andrasimre Creative Commons License 2013.04.15 0 1 130

Sziasztok! Nekem is lenne pár ötletem:

 

1. Nyíregyháza-Tiszalök-Polgár-Tiszafüred (ehhez újra kellene nyitni a 117-est és rendbe tenni  a pályát...) Szerintem megfelelő körülmények között lenne utas is rajta, ha mondjuk egy "pókot" csinálunk Tiszafüreden (bár kérdéses, hogy Tiszafüred befogadóképessége mennyire teszi ezt lehetővé.) 

Ehhez kapcsolódva:

2. Tiszafüred-Karcag-Szolnok (vasárnap du.) - iskolásoknak

3. Debrecen-Füzesabony-Eger (újra-újra visszatérő probléma és én akárhogy is nézem, szükség van rá, mert a 108-as vonalnak kb. harmada Heves megyéhez tartozik és Poroszlóról, Egerfarmosról és Mezőtárkányról is kényelmesebben járhatnának be az emberek... bár ehhez való igaz, hogy inkább motorvonatok lennének jók, mint ingák.)

4. Debrecen-Füzesabony-Budapest-Keleti (vasárnap du.) - szintén az iskolásoknak

5. Eger-Mátészalka IP (füzesabonyi, tiszafüredi, balmazújvárosi, debreceni, nyíradonyi és nyírbátori megállásokkal)

6. Polgár-Tiszafüred-Füzesabony (vasárnap du.) - az iskolásoknak, hogy ezáltal is könyebb legyen Pestre jutni.

7. Debrecen-Egervár-Szilvásvárad /sebes/ (nyári szezonban) - Ennek a vonatnak van hagyománya, ugyanis a 70-80-as években közlekedtek (akkor még MD motorvonatokkal)

 

Várom a véleményeiteket!