Laja73 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 93

Forint fedezet esetében egy nem létező árfolyamveszteség kompenzálása történik. 

 

Igen, de ez mégsem ilyen egyszerű. Én pld 7 százalékos THM-re vettem fel hitelt, támogatás nélkül volt ennyi, ebben benne van már a kezelési költség is (plusz a szerződéskötési díj, stb). Forinthitel esetén ez minimum 11-12% lett volna, erre mondom, hogy valami igaza a banknak is van, amikor azt mondja, függetlenül attól, hogy ő miből oldotta meg a fedezetet, a deviza(alapú) hitel kedvező volt az adós számára is, hiszen egy tisztán forinthitel jóval magasabb kamatozású lett volna az első perctől. Viszont százezreket dönttött romba az a nyilvánvaló hazugság, hogy referencia-árfolyamon számolva a bankot veszteség érné, hiszen a számokból egyértelmű, hogy a valós árfolyamveszteség kb egyötöde-egyhatoda a kommunikáltnak, egy ilyen mértékű árfolyamrögzítés az adósnak sem fájna (kb 175 ft-os CHF árfolyamot jelentene jelenleg, ha mondjuk az eredeti árfolyam 160 Ft). Ráadásul a bankok 19-re lapot húztak, amikor trükköztek az eladási és vételi árfolyam különbözetésvel, illetve az egyoldalúan emelt hiteldíjakkal. Nagyon remélem, hogy ez végül a "bukásukhoz" vezet. Azért idézőjel, mert akkorát nem tudnak bukni, hogy konkrét veszteség érje őket. Én például már szinte teljesen visszafizettem a hitelemet, 8 év alatt (pedig elvileg még fizetem 12 évig).