LandCruiser Creative Commons License 2013.04.13 0 0 17922

Kezdek a vasbeton gerenga felé hajlani, viszont az árától félek. Ha nem is fagerendázat lesz, akkor is inkább Porotherm, vagy Leier rendszerben gondolkodnék, mivel ehhez nem szükséges daruzás és ezzel járó költség, bár a darusautóval csak a helyszinre való lerakás van a szállítási költségben, de azért meg szokták oldani az épületre való lerakást is, főleg mivel a talajszinttől csak 40-50 centi magasra kéne rakni. Viszont az E-VB gerenda azthiszem 6 méteren már duplán rakható csak. A fa védelmét megoldanám, Bochemit Forte-t néztem ki, ami ugyan nagyon nem olcsó (18-19ezer/5liter, higítani kell) de az ilyeneken nem akarok spórolni. Szigetelésnek pl. üveggyapot-paplant javasoltak, mivel jóval olcsóbb, szigetelési adottságai ugyan azok, és vízszintesen jó az is, viszont szerintem sokkal megbízhatatlanabb. Alaktartása nulla, az esetleges időleges párát nem tudom mennyire bírja, ezzel szemben a leggyengébb k.gyapot is dupla tömegű, tartósabb, stb....  Kiszámolgatom majd Porotherm és Leier födémrendszerrel is, aztán legfeljebb lesz mégegy félbemaradt építkezés. :)

Előzmény: Törölt nick (17920)