Kallós Tünde Creative Commons License 2013.04.11 0 0 68

Kedves Sorstársak!

 

50 éves nő vagyok és valószínüleg én is gyermekkoronban kaptam vérátömlesztéssel a HepaC-t.

Véradáson derült ki, villámcsapásként ért a felismerés,hogy ilyen velem is történhet.

Nagyom kedves doktort fogtam ki a László kórházban.

Jelen pillanatban a kezelés 36. hetében tartok. Mellékhatások,hát igen sok van és mindíg más. Volt már láz,kiütés.izületi fájdalmak, de a legrosszabb az állandó fáradtság.

A kiütések után a bőröm olyan lett, amit egy jóképű rinocérosz is megirigyelhetett volna.

Ajánlották az EMOLIUM nevű tusfürdőt és testápolót , három nap alatt rendbehozott.Elmúlt a viszketés és a szárazság.Nagyon fontos szerintem,hogy csak kézzel mosd magad,mert a szivacs vagy mop irritálhatja a bőröd. Amikor a kezelést kezdtük a vírusszámom 177.000 volt. Kéthavi kezelés után a vérben lévő vírusoknak nyoma sem volt.Sírtam a boldogságtól.

A kezelés 48 hétig tart, Interferon-Ribavirin, nagyon kellemetlen a mellékhatások miatt,de megéri. A súlyom 74 kg-ról 56-ra csökkent.Próbálok sokat enni sokat pihenni és nem idegeskedni. Persze nehéz,mert az idegeim már teljesen kész vannak. Mit tagadjam hisztis vagyok mint egy kamaszlány a diszkóban.Ha valakinek tudok segíteni szívesen teszem,csak írjatok. 

Jobbulást és gyógyulást mindenkinek. Katü