zsanna Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1753

Nekem elég fura ez az egész.  Előre bocsátom, nem vagyok jogász.

Amiket nem értek, azok a következők:

1. Azt írtad az eredeti hozzászólásodban, hogy a hagyatéki tárgyaláson történt az ajándékozás. Anno, mikor a nagynénim meghalt, négyen örököltünk. Az egyik örökös a hagyatéki eljárás során szerette volna, ha az ő részét eleve a fia kapja, aki nem szerepelt a 4 örökös között. Az eljáró közjegyző (?) azt mondta, külső személyt nem lehet ilyenkor bevonni, csak a 4 örökös "boltolhat" egymás között.  A férjed "külső" személy volt, eredetileg nem örökölt (volna). Mégis a hagyatéki eljárás során lett bevonva az ügybe? Vagy a hagyatéki és az ajándékozási eljárás az két külön eljárás volt, csak egyszerre, egy helyszínen történt a két ügylet, és ezért vonod össze?

2. Ha utóbbi a helyzet, akkor az örökös a fiú. Követeleni csak tőle lehet. Az egy másik dolog, hogy mit kezdett az örökséggel, a hitelező - szerintem - nem követelhet semmit a megajándékozottól. Max csak akkor, ha bebizonyosodik, hogy csalás volt a dologban, és az ajándékozás azért jött létre, hogy kibújjanak a tartozás alól.

 

Vagy laikusként rosszul gondolom? Szerintem nagyon nem ártana ügyvédhez fordulnotok.

Előzmény: Baby621 (1752)