ghepard Creative Commons License 2013.03.27 0 0 81

Akkor ez rendben is volna. Tehát, akkor fokozatosan lassan lassan valahogy növelni a légszomj határát. Én 2003 elején 2-3 hónap alatt eljutottam egész az az egy belégzés egy kilégzés egyetlen perc alatt. A vonatban szoktam akkor kezdeni. Leültem és mondom akkor fogom ezt gyakorolni. Beszívtam a levegőt és számoltam magamban a másodperceket, mikor fújtam ki számoltam tovább, de egyben nagyan halk hangot is kiadtam. Az első ilyen ciklus mondjuk 3 mp volt be és 5-7 mp ki. Majd újból. Ezt csináltam és pár légzésciklus után éreztem, hogy tovább is szívhatom be a levegőt és tovább is fújhatom minden megerőltetés nélkül. Mondjuk 10-15 perc után már simán megy 14-20 mp belégzés és 45-55 mp kilégzés hanggal. Hang nélkül borzasztó nehéz. A hang először magasabb, majd ahogy fogy a levegő egyre mélyebb - így megy a legkönnyebben. Ezt simán tartani tudtam és tudom most akár 1 órán át is. Ekkor már elérni a normálisabb 5-6 mp belégzés és 10-12 mp kilégzést szinte gyerekjáték akár huzamosabb ideig. De nyakig elég aztán a kb 3mp be és kb 6mp ki. Mikor hogyan persze.......

Előzmény: érdeklődő 49 (80)