NaLáÉr Creative Commons License 2013.03.22 0 0 905

"...Provokálhatsz itt bárkit, a nagyérdeműt nem érdekli, az esetleges érintettnek meg nincs kedve még kijönni a napra!"

 

Értem én ezt és el is fogadom, mint tényt.

Csakhogy jobban tudnék örülni, ha nem jobbhíján jelölt/választott, szivességet tevő vezér lenne, hanem olyan aki akar is valamit. Erről persze nem nekem és nem itt kell nyilatkoznia az illetőnek. Ezt nekünk mezei polgároknak észre kellene vennünk.De egyelőre nincs kit, mit észrevenni. Ezért aztán tényleg nem is lesz érdemes elmenni...

Max. ha valaki útépítő-megváltóként pozicionálja magát!

Az más kérdés, hogy az ilyet ki veszi komolyan. De ugye az egyetemitanár és az analfabéta szavazata is ugyanannyit ér...

 

Amúgy meg, minden érintetthez eljutott az elemzés és gondolkoznak is rajta.

Függetlenül attól, hogy aztán kijönnek-e a napra.

Majd az országgyűlési választás tisztítja a képet.

Addig is: Csőzik  -mint potenciális lehetőség- tehet/nem tehet amit akar, igenis benne van a helyi, politikai köztudatban. Többen építgetik is. Ezt tudva, nem biztos, hogy jó a kivárásra játszani, ill azt éreztetni: én teszek szivességet.

Ezzel a mentalitással szemben -ha lenne ilyen- egy határozott egyéniség -legalább is az ellenzéki oldalon-, nyerő lehetne. Az is az országgyűlési választások mellékterméke lehet, hogy lesz-e ilyen. Ha lesz, az balról jön. Esetleg jutalmul kapja majd, amiért kimaradt az összefogás belső köréből... Lehet, hogy erre megy a játék? Nagyban biztosan a kétpárt-rendszer felé tendálunk. Helyi szinten viszont most talán még lehetne más alternatíva. Ez azonban személyfüggő: ahol már látni  megfelelő embert ott lehet esély, ahol meg nem, ill. ahol az ambíció hiányzik, ott fogyatkozik az esély is.

Érd ebből a szempontból sincs jó helyzetben!

Előzmény: egy simabőrű (904)