Abstrax Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49916

Kedves gmkiev, lala1961 és Amperszag!

 

Köszönet az ötleteitekért, és hogy próbáltok segíteni!

Az ESBE-keverőszelepet több helyen is hallottam, tapasztalataim szerint nem kicsi a csőrendszerem hossza, és talán ezért is a hőmérséklet különbség az előremenő és a visszatérő vízhőfok között.

2-szintes a ház, 250m2, és számos radiátor lóg rajta. A visszatérőben lévő szivattyúm Grundfos UPS 25-60, 3-fokozatú. Eddig legmagasabbon járt, de ma kíváncsiságból visszatettem közepes 2-esre, hogy lassabban hajtsa a vizet. Hmmm.

Főleg az elején, már meleg a kimenő cső, de a visszatérő még relatíve hideg. Nálam sajna vissza kellett venni a csőtermosztáton, hohy már olyan 35 fok körül kezdje keringetni, mivel ma (rekord) 50 fokos vizet sikerült stabilan elérnem...

A másik két hozzászólást is jogosnak érzem, sejtem, h a kéményem nem az igazi.

Ha hidegen, begyújtás előtt beteszem a kezem a kazántérbe, érzek ugyan valamennyi huzatot, de nem tudom mi az elég jó, lehet-e ezt mérni valahogy (ill. tapasztalati úton van-e valami próba, pl. gyugát elfújja, mittudomén...)?

A hozzávezetés sajnos adott volt, jó nagy átmérőjű a vascső, de a kéményt meg kell valóban piszkálnom, nem szűkült-e be.

Elvileg volt seperve, de lehet h az alacsony hőfokú tüzelés miatt tiszta kormos.

A kazán füstjáratait végigpucoltam, hát vol benne.

A füstcső-kimenetnél a csppantyúnál ki lehet szedni egy ajtót, onnan is kilapátoltam sok kormot.

Asszem' veszek egy olyan hosszú kéményseprő-kefét, és tavasszal kipucolom az egészet.

A kémény különben elég magas (több, mint 7 méter), csak olyan másfeles(?) csak - talán ha 130-as béléscsövet lehetne csak beletenni azt mondták... a kazán lengyel (!) műszaki leírásában ennél nagyobbat ad meg sajnos....

Érdemes valamivel trükközni (szívó-ventillátor, ilyesmi)?

Ja, és van a kémény tetején egy hülye McDonald's M-betű szerű betonsapka. Leszedjem, jobb lesz a huzata?

Amúgy meg még tavaly be-Dryvitoltam a padlási, meg a külső kéményszakaszt kívülről, hátha az is javít valamit....

A huzat-tárgyban is tovább nyomozok,

addig is köszi mindannyiótoknak!