Abstrax Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49895

Üdvözlet!

A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni.

Tavaly télre beszereztem egy régi ('86-os) lengyel öntöttvas kazánt (Fakora KZ-3K), 32 kW-os, és eredetileg szeneskazán.

Olajégőfej volt benne előtte, jó kátrányos, kormos volt - igyekeztem jól kivakarászni.

Aztán bekötöttük egy béleletlen normál méretű kéménybe (nem kandallókémény, sajnos) - olyan 1,5m-nyi oldalirányú hozzávezetéssel vastag kandalló-füstcsővel.

Zárt, keringtetett kp-i fűtés rendszerre lett kötve - gázkazán mellé, alternatívaként.

A 2 rendszer golyóscspokkal átkonfigurálható, a vegyesbe a visszatérőbe külön keringtető szivattyú került, amit csőtermosztát kapcsol.

1,5-2 éves, száraz csertölggyel ill. akáccal fűtök.

A gondom az, hogy az átlagos előremenő vízhőfok csak nagyon nehezen hajlandó 40 fok fölé menni, az 50 már nagy szám, és talán 1-2-szer érte csak el a minimális 60-at.... így ugye jól kátrányoz-kormol, sehogy se jó.

Sok mindennel megpróbálkoztam már, e topic alapján is, de minimális a javulás.

"Megérzéseim":

1.) túl kicsi a kéményem átmérője, talán nem is megfelelő a huzat - nem ég rendesen.

2.) valami részleges elzáródás-dugulás lehet esetleg a vízkörben?

3.) kipróbáltam sok kombinációt a kéménycsappanytyú-primer levegő-szekunder levegő hármasban, de sehol sem volt áttörés...rontani sokszor sikerült viszont a helyzeten! :o((((

4.) esetleg már a kéményben-füstcsőben ill. a kazánban lehet olyan mértékű mégis (a tisztogatás ellenére) a kátrány-korom, stb. hogy szigetel, áramlást gátol...

Nem tudom, más kazánokkal már ennél sokkal sikeresebben is fűtöttem, nem most csinálom először.

Van esetleg valami ötlet-javaslat?

Előre is köszönöm,

Péter