Csillag27 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 10793

Sziasztok!

 

Megdöbbenve olvasom, hogy mennyi embertársam szenved különböző 

gerincbetegségekben.....ez őrület, és egyre rosszabb a helyzet.

Az én kálváriám a tavalyi évben kezdődött egy munkahelyi baleset következtében,

hátgerinc sérülése.....

Miután jó alaposan "meghúztam" a derekamat, gondoltam én majd munka után haza megyek és rápihenek, biztosan el fog múlni 1-2 nap alatt....

De sajnos a baleset után eltelt egy jó két óra, és deréktól lefelé nem éreztem semmit,

irány a kórház.Mentő-mr vizsgálat, ahol is leírtak különböző kopásokat ( ami érthető, hisz elmúltam 35 ) és egy kis porckorong kiboltosulást.....az idegsebész szerint nem kell foglalkozni vele, ez nem okozhat nagy gondot.....

Így hát Lumbagom van isiásszal........elláttak,algopirynt :D írtak fel, és menjek pihenjek, feküdjek, pár nap alatt majd helyre jövök.....

Miután ez egy hét múlva mit sem változott, gondoltam elvitetem magam egy ismert, jó hírű idegsebész magánrendelésére, ahol is egy vagyont kifizettem, de okosabb semmivel sem lettem, szigorú 2 hét ágynyugalmat kaptam és egy doboz fájdalom csillapítót.....nincs itt nagy gond, hölgyem......

Eltelt a két hét, a fájdalom és zsibbadás csak nem szűnt a lábamban először csak a combomig futott le, aztán hetekkel később már a vádlimat sem éreztem.....

Irány a reumatológia, ahol legalább próbált a doktornő segíteni, gyógytorna, kezelések, de semmi változás.....három hét rehab az Orfiban, egy rakás infúzió, szteroid hegyek, akkor egy étig jobban voltam.....ekkor megint nem éreztem a lábam, nem tudtam kiegyenesdve sem járni már.....

Hónapok teltek el így.....aztán sikerült kapnom egy beutalót a Budai Egészség Klinikára, ahol tavaly decemberben megnézett egy gerincsebész-ortopédus orvos, és közel 5 perc nem telt el, megvizsgált, megnézte a 2 mr felvételem, és közölte, nagy a baj, instabil az egész gerincem, egy teljesen kiszakadt porckorongom van L5, és egy L4 ami beszúszott a gerinccsatornába, és elnyomta az ideget a lábamban.....

Elküldtek még egy neurológus orvoshoz, aki különböző szúrásos vizsgálatokat végzett a lábamon, szerencsére bénulásra utaló jelet nem talált....

Felgyorsultak az események, sajnos más választásm nem maradt, mint a műtét, dekompresszió,fúziós műtét 6 csavar, inplantátum......Kiakadtam, de mivel nem volt élhető már az életem, bele egyeztem.....

Februárban már a műtő asztalon feküdtem......azóta hetek teltek el, jól gyógyulok, és nem fáj a lábam :D 

Sajnos a zsibbadás az még megvan, állítólag majd hónapok alatt szépen elmúlik....ha!

Egy biztos, bármi ilyen "probléma" akad, ne hagyja annyiban, és ajánlom az Országos Gerincklinika orvosait!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!! :-)