Mikey-Soft Creative Commons License 2013.03.08 0 0 10116

Nos hát, tegnap megnéztem a Vadnyugat-ot a most kiadott Blu-ray lemezen...

 

Meg kell mondjam, kellemesen csalódtam. A képtől ugyan csodákat nem szabad várni, de a film korához képest jól néz ki. Vannak kisebb kópiahibák, meg két nagyon kicsi képmegszaladás, de sokkal jobb állapotban van, mint amire számítottam. Kicsit szoftabb ugyan, mint a manapság készült filmek csoda-transzferei, nem mostani a 2K-maszter, amiről készült, de szép részletes, a színei nagyon rendben vannak, a felbontás is jó, mivel valódi 1080p24 HD-transzferről készült, nem konverzió mint a Kincs, ami nincs hazai kiadása. Utólagosan nem nyúltak bele a képbe digitális eszközökkel, zajcsökkentésre és élkiemeleésre utaló nyomokat nem láttam, mivel a sötétebb jelenetek meglehetősen szemcsések. A képarány az eredeti mozis 2.35:1-es, tehát a szélei nem hiányoznak...

 

Az angol hang jól szól, de a kiadvány igazi értéke az 1983-ban az MTV megbízásából készült Pannóniás eredeti szinkron, ami annak ellenére, hogy a zenét és a hangeffekteket eléggé lehalkították, hihetetlen élmény...

 

Bónuszként felkerült a korongra a film előzetese, de ezen nagyon látszik, hogy SD-anyagból konvertálták fel HD-re...

 

Összességében nagyon megéri a vételt, jó kis kiadványt tákolt össze a Fantasy Film...

Előzmény: Nohabf (10112)