carcaroth Creative Commons License 2013.03.05 0 0 12199

Hát Kolléga (:D)!

A lakókocsiról meg Romániáról az a véleményen, hogy az analógia nem teljesen klappol, tekintve, hogy keleti szomszédunk sajnos elsuhan mellettünk fejlődésügyileg, így aztán a balkáni állapotokra való utalás, ami nyilván a szándékod volt, talán más országgal helyénvalóbb lenne :D. A viccet félretéve az a helyzet (és ezzel most nem védek illetve támadok senkit, bát úgyis félreértés forrása lesz a következő gondolatom), hogy szerintem az, hogy valaki lakókocsiban nyaral vagy éppen százmilliós nyaralóban, magánügy. A mai, rendezett Szigligeten nyilván jobban mutatnak a Külsőhegyen és a Rókarántói úton (sok pénzből, nagyon sok pénzből) emelt nyaralók, mint a kevésbé csillogó-villogó paloták, de a régi épületek és lakóhelyek (így a lakókocsi) változatossága adja a falunak azt a bájat, ami még mindig nagyon sokak számára vonzó, viszont kezd eltűnni. Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy az összes háznak romosnak és ódivatúnak kellene lenni, csupán azt próbálom itten sugalmazni, hogy lehet úgy is tisztán és rendezetten élni/nyaralni Szigligeten, hogy nem térkővel és kifogástalan pázsittal borított udvarban vagyunk. Tudom erős kifejezés, és kicsit sarkításnak tűnik, de valami olyasmire gondolok, mint a "tisztes szegénység" kifejezés. Remélem ebbe most nem magyarázza bele senki, hogy én a pénztárcákban turkálok, és remélem, hogy megértitek azt is, hogy nem tudtam kifejezni helytállóan, de mégis érthető voltam.

Előzmény: xoyox (12196)