canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 10779

"Szóval, én keresek egy Materko Ágnest, aki 1882.01.24-én született, ami viszont, a gyerekek születésénél bediktált életkorokból sehogy nem jön ki, mert ha azokat veszem alapul, akkor 1884-1886-ban kellett volna szülessen. Ágnes egy szót sem beszélt magyarult, állítólag csak tótul, bár szerintem lengyelül, németül stb. Azt is tudom, hogy az anyja, Antonina szült egy  ALOYZIA MATIRKO nevű kislányt. Kérdés, hogy lehet-e Ágnes = Aloyzia-val????? Még akkor is, ha ez utóbbi 1879.ben született Plavnica-ban???????

Vélemény?"

 

Tessék megkeresni manuálisan.

Teszemazt volt is 6 gyermekük - nem biztos, hogy mindegyik indexálva lett ezidáig... ha jól tudom indexelőknek nem is sorba dobja az oldalakat a rendszer hanem össze-vissza.

És ha kidobja pont azt az oldalt, akkor sem biztos, hogy indexálni fogja, mert lehet nem tudja elolvasni.

 

Nálam pl. volt olyan, hogy Klára és Miklós gyermekei közül pont az nem volt meg indexelt rekordok közül akit kerestem (Klára).

Manuálisan 1 óra alatt megtaláltam.

 

Mégegyszer: az indexált adatokat tessék a helyükön kezelni.

1. nem pontosak.

2. nem tartalmaznak minden adatot ami a bejegyzésben található

3. nem biztos, hogy a keresett személy indexálva lett

 

Mankónak jó. Meg arra is, hogy pl. egy családnév mely településeken fordul elő nagy számban.

Ezt kiválóan lehet látni adott esetben az indexelt adatokból.

 

Azt pedig nem hinném, hogy nagyobb élvezet az indexált adatok között kutatni, mint a beszkennelt eredetik között. Ha mégis, akkor én kérek elnézést. :)

Előzmény: Matirko1 (10776)